Li Qian i Artur Daniel mistrzami Polski w tenisie stołowym!

W Ostródzie zakończyły się trwające od piątku 77. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Najlepsi okazali się Li Qian, która zdeklasowała rywalki w grze pojedynczej oraz trochę niespodziewanie Artur Daniel .

Do ciekawych rozstrzygnięć doszło w grze pojedynczej mężczyzn. Prawdziwą rewelacją turnieju okazał się Artur Daniel. W półfinale pokonał po niezwykle dramatycznym spotkaniu Lucjana Błaszczyka, który przez wiele lat był najlepszym i najwyżej sklasyfikowanym w rankingu światowym zawodnikiem z naszego kraju. Popularny Lucek prowadził już w tym spotkaniu 3:0, jednak fenomanalny finisz w wykonaniu Daniela dał mu zwycięstwo. W drugim półfinale jeden z faworytów imprezy Wang Zeng Yi dosyć gładko pokonał Tomasza Lewandowskiego.

Wyniki półfinałów:
Wang Zeng Yi - Tomasz Lewandowski 4:1 (11:5, 11:7, 11:4, 9:11, 11:8)
Artur Daniel - Lucjan Błaszczyk 4:3 (6:11, 9:11, 8:11, 12:10, 11:7, 11:7, 11:8)

W finale spotkali się dwaj klubowi koledzy z Dartoma TUR Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Dwa pierwsze sety należały do Chińczyka z polskim obywatelstwem. I gdy wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte Daniel rzucił się do odrabiania strat. Wygrał kolejne cztery sety i zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Jest to jego pierwszy medal na imprezie tej rangi.

Wynik finału:
Artur Daniel - Wang Zeng Yi 4:2 (8:11, 10:12, 11:7, 11:5, 11:7, 12:10)

Li Qian / Fot. PAP Franz-Peter TschaunerW grze indywidualnej kobiet wspaniałą dyspozycję potwierdziła Li Qian. Reprezentantka Polski, która ostatnio wygrała prestiżowy turniej Europa Top 12 nie dała żadnych szans swoim rywalkom. W całym turnieju nie przegrała ani jednego seta. W finale bardzo pewnie pokonała swoją rodaczkę Xu Jie 3:0.

Li Qian - Xu Jie 4:0 (11, 8, 6, 9)

Brązowe medale zdobyły młodziutka Natalia Partyka, która jest chyba największą nadzieją polskiego tenisa stołowego oraz Antonina Szymańska.