Facebook Google+ Twitter

Libański kandydat do Oscara trafi na polskie ekrany. Wkrótce premiera filmu "Anioł" (wideo)

"Anioł" to libański kandydat do Oscara, stworzony przez debiutującego w fabule reżysera, Amina Dorę. Orientalna, słodka komedia, podbiła swoim ciepłem serca widzów z całego świata. Film obsypano nagrodami publiczności w Pusan, Mannheim-Heidelberg (i to w dwóch kategoriach!), a także w Warszawie na 21. Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów. W polskich kinach pojawi się 21 sierpnia 2015 roku.

 / Fot. materiały prasoweW prowincjonalnym libańskim miasteczku rodzi się Ghadi, pierwszy syn Leby, nauczyciela muzyki. Duma i radość z pojawienia się pierwszego męskiego potomka miesza się z obawą - chłopczyk jest niepełnosprawny. Pomimo to jest wielką radością dla całej rodziny. Niestety Ghadi jest źródłem obawy dla sąsiadów, którzy tworzą wokół niego przesądy i po cichu chcą, by oddano go do domu opieki. Jak sprawić, by mieszkańcy pokochali chłopca tak, jak jego najbliżsi? Leba ma pewien pomysł, ale wymaga on małego oszustwa.

„Anioł” to niezwykle ciepła i chwytająca za serce historia rodzicielskiej miłości, która jest w stanie zwalczyć nietolerancję, gniew i nikczemność. Utrzymany w komediowym tonie film zyskał już sympatyków na całym świecie, zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Ci pierwsi docenili w nim przede wszystkim zerwanie z tematami, do jakich przyzwyczaiło nas kino libańskie. W „Aniele” nie odbijają się echa wojny domowej, nie ma też palących kwestii napięć pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. Reżyser ze swoimi bohaterami pokazują, że to nie wojny ani różnice kulturowe są dla nas najgroźniejsze, tylko niewłaściwe nastawienie do ludzi, którzy nas otaczają.

Czytaj także: Polski aktor zagra u boku Donalda Sutherlanda. Jakub Gierszał wystąpi w serialu "Przekraczając granice"Dystrybutorem "Anioła" w Polsce jest Aurora Films.

"Anioł"
reżyseria: Amin Dora
występują: Georges Khabbaz, Lara Rain, Emmanuel Khairallah, Camille Salameh, Rodrigue Sleiman, Samir Youssef, Caroline Labaki
kraj produkcji: Liban 2013
czas trwania: 95 min

(materiał prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie każdy film o miłości jest wart uwagi. Ale można się o tym przekonać dopiero oglądając.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Film o milości? To cos dla mnie .. Dla każdego. Każdy jest jej ciekaw i jej pragnie. Może film o tym jak zyją sasiedzi chrześcijanie i muzulmanie będzie istotniw niejednym europejskim mieście?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.