Facebook Google+ Twitter

Libartas: Mniej imigrantów w Irlandii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-18 08:53

Libertas chce ograniczyć liczbę imigrantów na Zielonej Wyspie - zapowiadają jego kandydaci do Parlamentu Europejskiego. I choć nie mówią wprost, o kogo chodzi, to wiadomo, że ten postulat dotyczy głównie Polaków, którzy tłumnie zjechali do Irlandii po otwarciu rynku pracy.

Kandydaci Libertasu startujący w czerwcowych wyborach kilkakrotnie w ostatnich dniach mówili o konieczności powstrzymania napływu imigrantów zarobkowych.
Irlandzkie media cytowały ich argumenty - sytuacja na rynku pracy pogarsza się w związku z kryzysem, rośnie liczba bezrobotnych. Libertas proponuje więc, by każdy obywatel Wspólnoty ubiegał się o tak zwaną niebieską kartę, która pozwala na pracę przez dwa lata w dowolnym kraju Unii, ale bez dostępu do świadczeń socjalnych.
Ten postulat łamie podstawową zasadę zapisaną w unijnych traktatach, czyli swobodę przemieszczenia się, osiedlania i podejmowania pracy w na terenie Wspólnoty. Pomysł Libertasu od razu skrytykowały irlandzkie partie. Prawica nazwała je niebezpiecznymi, a lewica przypomniała, że realizacja tego postulatu uderzy w samych Irlandczyków pracujących poza granicami kraju, którzy będą musieli wrócić do domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.