Facebook Google+ Twitter

Liberia bez studentów? 25 tysięcy osób zdawało na studia, wszyscy oblali

W tym roku na uniwersytecie w Liberii nie będzie studentów I roku. I to nie dlatego, że nie cieszy się on zainteresowaniem absolwentów. O miejsca na uczelni walczyło 25 tysięcy osób, ale... nikt nie zdał egzaminów.

 / Fot. Michael Keating, CC 2.025 tysięcy absolwentów szkół średnich - tyle osób zdawało egzaminy wstępne na uniwersytet w Liberii. Nie dostał się... nikt. Kandydaci na studia w większości polegli na teście z języka angielskiego.

W tak złe wyniki nie może uwierzyć ani minister edukacji, ani prezydent kraju. Ellen Johnson Sirleaf, prezydent i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, przyznała, że w systemie edukacji wciąż panuje niezły bałagan i że wiele trzeba będzie zrobić, aby naprawić sytuację. Liberia wciąż odbudowuje się po brutalnej wojnie domowej, która skończyła się 10 lat temu.

"Wiele szkół nie ma podstawowego wyposażenia, a nauczyciele są słabo wykształceni" - poinformował BBC reporter Jonathan Paye-Layle. "Jednak pierwszy raz się zdarzyło, aby egzaminu nie zdał żaden kandydat" - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, że można w trybie nadzwyczajnym zweryfikować wyniki. Jaki to problem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro prawdą jest wszystko co autorka przedstawiła w artykule, to aż bije po oczach informacja, że jest to najzwyklejszy przekręt (polityczny? finansowy?)... Nie wierzę, aby tamtejsze władze były aż tak tępe i nie wiedziały chociażby, co to jest rozkład naturalny, inaczej zwany rozkładem Gaussa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale jak to nikt z 25.000? żaden absolwent z dwudziestu pięciu tysięcy? 0 z 25.000? ktoś tu kogoś w balona robi? nie ma tam dodatkowej rekrutacji, ponownych egzaminów np. we wrześniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istny ewenement... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.08.2013 12:48

Jak to wszyscy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo jestem ciekawy,kto to wszystko sprawdzał.Niemożliwe,żeby było tam tylu gamoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.