Facebook Google+ Twitter

Liberia bez studentów? 25 tysięcy osób zdawało na studia, wszyscy oblali

W tym roku na uniwersytecie w Liberii nie będzie studentów I roku. I to nie dlatego, że nie cieszy się on zainteresowaniem absolwentów. O miejsca na uczelni walczyło 25 tysięcy osób, ale... nikt nie zdał egzaminów.

 / Fot. Michael Keating, CC 2.025 tysięcy absolwentów szkół średnich - tyle osób zdawało egzaminy wstępne na uniwersytet w Liberii. Nie dostał się... nikt. Kandydaci na studia w większości polegli na teście z języka angielskiego.

W tak złe wyniki nie może uwierzyć ani minister edukacji, ani prezydent kraju. Ellen Johnson Sirleaf, prezydent i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, przyznała, że w systemie edukacji wciąż panuje niezły bałagan i że wiele trzeba będzie zrobić, aby naprawić sytuację. Liberia wciąż odbudowuje się po brutalnej wojnie domowej, która skończyła się 10 lat temu.

"Wiele szkół nie ma podstawowego wyposażenia, a nauczyciele są słabo wykształceni" - poinformował BBC reporter Jonathan Paye-Layle. "Jednak pierwszy raz się zdarzyło, aby egzaminu nie zdał żaden kandydat" - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, że można w trybie nadzwyczajnym zweryfikować wyniki. Jaki to problem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro prawdą jest wszystko co autorka przedstawiła w artykule, to aż bije po oczach informacja, że jest to najzwyklejszy przekręt (polityczny? finansowy?)... Nie wierzę, aby tamtejsze władze były aż tak tępe i nie wiedziały chociażby, co to jest rozkład naturalny, inaczej zwany rozkładem Gaussa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale jak to nikt z 25.000? żaden absolwent z dwudziestu pięciu tysięcy? 0 z 25.000? ktoś tu kogoś w balona robi? nie ma tam dodatkowej rekrutacji, ponownych egzaminów np. we wrześniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istny ewenement... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.08.2013 12:48

Jak to wszyscy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo jestem ciekawy,kto to wszystko sprawdzał.Niemożliwe,żeby było tam tylu gamoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.