Facebook Google+ Twitter

Libertas Polska. A co to takiego?

Partia polityczna "Libertas Polska" faktycznie nie istnieje, a jej komitet wyborczy zgłoszony do PKW to koalicja LPR, "Naprzód Polsko", PSL "Piast", Parti Regionów (Filipka i Hojarskiej) na dokładkę z Benderem i Sobecką.

 / Fot. Zipi PAP/EPANie ma i nie będzie żadnego programu partii Libertas Polska. Przypomnijmy, że "partia" ta przyjęła nazwę "Libertas Polska" w połowie lutego. Poprzednio nazywała się "LiD". Tak, tak... LiD - ale nie ten. Ten LiD powstał jako polityczny wygłup "Młodzieży Wszechpolskiej", która rejestrując nieistniejącą partię chciała zablokować użycie nazwy LiD ówczesnej koalicji "Lewica i Demokraci". Utworzenie partii "Libertas Polska" z partii "wyciągniętej z szuflady" i nie mającej żadnych członków ani żadnego programu, miało jedynie cele organizacyjne: zarejestrowanie komitetu wyborczego bez konieczności zebrania tysiąca podpisów poparcia, wymaganego od komitetów obywatelskich.

Obchodząc przepisy ordynacji wyborczej do PE, partia "Libertas Polska" zgłosiła do PKW partyjny komitet wyborczy i rozpoczęła tworzenie koalicji. Aczkolwiek PKW nie dopatrzyła się w działaniu Komitetu Wyborczego Libertas naruszenia prawa, niemniej z "obejściem przepisów" - a co za tym idzie wprowadzeniem w błąd wyborców mamy bez wątpienia do czynienia, skoro sami kandydaci z list Komitetu Wyborczego Libertas nazywają swoje listy "porozumieniem programowym" (czyli koalicją właśnie), a wyborca nie jest o koalicyjnym charakterze tej listy przez PKW informowany. Wyborca nie jest też informowany o programie Libertas, który jest rzekomą podstawą międzypartyjnego porozumienia.

Do koalicji (czyli wejścia na listy wyborcze) przystąpiło 40 członków LPR, od kilku do kilkunastu "Naprzód Polsko", PSL "Piast" i... "Partii Regionów" Filipka i Hojarskiej oraz dwójka wyjątkowych już postaci radiomaryjnych - Sobecka i Bender. Koalicję lepił Artur Zawisza, jedyny wiceprzewodniczący partii politycznej (Libertas), który nie był jej członkiem (aktualnie PKW podaje, że Artur Zawisza jest członkiem "Libertas Polska, nb. jednym z dwóch na listach tego partyjnego komitetu wyborczego; natomiast na pewno nie był nim w dniu przekształcenia LiD w "Libertas Polska", kiedy to podano, że wiceprzewodniczącym partii wespół z Danielem Pawłowcem został). Jest oczywiste, że taki polityczny śmietnik nie ma żadnego programu politycznego, a nawet jest wysoce wątpliwe, aby był w stanie jakikolwiek program opracować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Tę kampanię wygrywa się niską frekwencją, bazując na niekumatym elektoracie i mając duże wsparcie w publicznej telewizji"

jak każdą w tak zwanej demokracji
większość elektoratu jest "niekumata" i nie ma zielonego pojęcia o programie partii na którą zamierzają głosować

więc o co całe halo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ wykład jasny i rzeczowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.