Facebook Google+ Twitter

Libia. Dwóch brytyjskich dziennikarzy oskarżonych o szpiegostwo

Brytyjscy dziennikarze Nicholas Davies i Gareth Montgomery-Johnson, aresztowani w lutym na terenie Libii, zostali oskarżeni o szpiegostwo.

Według relacji Reutersa, informację przekazał 4 marca na konferencji prasowej w Trypolisie Al-Faraj Suelhi, który dowodził akcją zatrzymania dziennikarzy. Suelhi powiedział, że brytyjscy dziennikarze, którzy pracowali dla irańskiej Press TV, w rzeczywistości są izraelskimi szpiegami.

Jako dowód przedstawił obecnym na konferencji prasowej izraelskie mundury wojskowe, należące rzekomo do zatrzymanych, oficjalne dokumenty libijskie i wideo, na których praktykują strzelanie z pistoletu.

Al-Suelhi oznajmił również, że Davies i Montgomery-Johnson przetrzymywani są w dobrych warunkach. Dziennikarzy odwiedził urzędnik konsularny oraz przedstawiciel organizacji praw człowieka w Wielkiej Brytanii - Human Rights Watch. Brytyjskie MSZ potwierdziło zatrzymanie dwóch Brytyjczyków w Libii.

Szefowie kanału Press TV, dla którego pracują Davies i Montgomery-Johnson, uchylają się od jakichkolwiek komentarzy. Telewizja Press to kanał satelitarny, nadający audycje w języku angielskim. Wśród jego pracowników jest wielu obcokrajowców.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.