Facebook Google+ Twitter

Libia: Naloty NATO to barbarzyństwo

"Nasilenie bombardowań zaostrzyło napięcia w sposób nieludzki. Trzeba uczynić cywilizowany gest, pokazać, że NATO nie jest jedynie barbarzyńskie" - powiedział wikariusz apostolski Trypolisu, biskup Giovanni Innocenzo Martinelli.

Martinelli zwrócił się do społeczności międzynarodowej, do NATO i ONZ o zaprzestanie bombardowań w Libii. "Z całego serca proszę o rozejm - przez szacunek do bólu po śmierci syna" - apelował.

Biskup katolicki Trypolisu potwierdza śmierć syna Kaddafiego. Modlił się z duchownymi muzułmańskimi przy jego trumnie. Zapytany przez dziennikarzy o wiarygodność dyktatora, który deklarował gotowość zawieszenia broni, odparł, że "nie jest w mocy nikogo osądzać".

Włoski duchowny wyraził opinię, że do tej pory Kaddafi chronił chrześcijan i katolików w Libii i "jako wielkiemu przyjacielowi" trzeba pomóc mu "odnaleźć drogę dialogu" ze wspólnotą międzynarodową.

69-letni biskup Martinelli mieszka w Libii od ponad 30 lat.

NATO nie potwierdziło tych doniesień o śmierci Saifa al-Araba Kaddafiego, a premier Wielkiej Brytanii David Cameron oświadczył, że celem operacji nie są żadne "konkretne osoby".

Źródło: Syn Kadafiego nie żyje

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 03.05.2011 13:16

dlaczego dzielne wojska NATO nie pomogły w Rwandzie i Tybecie,bo tam jeszcze nie odkryto ropy ani gazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.