Facebook Google+ Twitter

Libiąż. 1 czerwca z "Inspektorem Wawelkiem"

Mnóstwo atrakcji będzie czekać najmłodszych z okazji tegorocznego Dnia Dziecka.

Już od godz. 10.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Libiążu, rozpocznie się wielka impreza organizowana przez wszystkie samorządy powiatu chrzanowskiego, Libiąskie Centrum Kultury, Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie oraz PMOS Chrzanów.

Najmłodsi wezmą udział w turnieju gier i zabaw, rozgrywkach piłki nożnej i siatkówki plażowej, a także spróbują swoich sił na specjalnym torze linowym. Odbędzie się też mecz piłkarskim pomiędzy reprezentacją policji, a „resztą świata”, w której zagrają m.in. libiąscy samorządowcy. W przerwie meczu przewidziano pokaz szkolenia psów policyjnych. Oprócz zmagań sportowych dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „Jak bezpiecznie spędzić wakacje”. KWP w Krakowie przeprowadzi też test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wraz z pokonaniem toru rowerowego, a także test wiedzy o bezpieczeństwie ogólnym i tor sprawnościowy.

Ponadto przewidziano egzaminy na kartę rowerową i akcję znakowania rowerów. Szczególnym zainteresowaniem powinny cieszyć się pokazy sprzętu antyterrorystycznego wraz z cieszącym się dużą popularnością robotem pirotechnicznym. Swoje uzbrojenie i umiejętności zademonstruje VI Brygada Powietrznodesantowa, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Wydział Ruchu Drogowego KWP oraz Komisariat Wodny Policji. Będą tez prezentowane programy przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Organizowany w Libiążu „Dzień Dziecka” odwiedzą tez aktorzy popularnego serialu W-11 Wydział Śledczy, a najmłodszych będzie także zabawiał „Inspektor Wawelek” – maskotka małopolskiej policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.