Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Akrobaci gospodarzy najlepsi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-01 10:00

307 zawodników z 14 klubów rywalizowało 27 listopada w libiąskiej Hali Sportowej w Turnieju Andrzejkowym Otwartych Mistrzostw Małopolski w Akrobatyce Sportowej.

Turniej w Libiążu cieszył się zainteresowaniem nie tylko zawodników, ale również miejscowych sympatyków tej dyscypliny sportu / Fot. Paweł SalawaOrganizatorem zmagań młodych sportowców, którzy zjechali niemal z całej południowej Polski był Burmistrz Libiąża Jacek Latko i Libiąskie Centrum Kultury. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wspaniałe umiejętności młodych akrobatów rywalizujących m.in. w konkurencjach skoków na ścieżce, ćwiczeniach zespołowych i skoków na trampolinie.

Tradycyjnie znakomicie w zawodach zaprezentowali się zawodnicy Sekcji Akrobatycznej LCK, którzy okazali się bezkonkurencyjni w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie libiąscy akrobaci stawali na podium 18 razy. Podopieczni trenerów Marka Starczyńskiego i Krzysztofa Czyża zdominowali zwłaszcza konkurencję skoków na ścieżce chłopców w klasie III, gdzie najlepszy okazał się Michał Kosowski, przed Damianem Wikarem, Filipem Nowakiem i Jakubem Siutą.

Pierwsze miejsca zajęły także rywalizujące w skokach na ścieżce Zuzanna Cebula (klasa młodzieżowa do 8 lat), Aleksandra Łęczyńska (skoki w klasie III) i Gabriel Klimek (kl. II chłopców). W skokach na trampolinie z zawodników sekcji akrobatyki LCK najlepiej wypadły Julia Kowalik, która wygrała w klasie młodzieżowej przed Zuzanną Cebulą, a także Wiktoria Szatan, zwyciężczyni w klasie III, gdzie kolejne miejsca na podium również przypadły reprezentantkom Libiąża Natalii Główczak i Julii Wróblewskiej.

W konkurencji skoków synchronicznych na trampolinie klasy III najlepsze okazały się Julia Wróblewska w parze z Wiktorią Szatan, przed Natalią Główczak i Klaudią Bielecką.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.