Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Amatorski Ruch Artystyczny "Kanon" ma już 15 lat

Istnieją od 1996 roku, a owocem ich działalności są tysiące dzieł w niemal każdej ze sztuk plastycznych.

Wyróżnieni członkowie "Kanonu" wraz z założycielką Małgorzatą Hołwonią i oficjelami / Fot. Paweł SalawaDorobek niemal 400 osób, które na przestrzeni 15 lat uczestniczyły w zajęciach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „Kanon”, podsumowała 21 października 2011 r. jubileuszowa impreza w Libiąskim Centrum Kultury.

Piętnastolecie „Kanonu” było okazją do uhonorowania najbardziej aktywnych członków grupy. Uczynili to osobiście burmistrz Libiąża Jacek Latko wraz z przewodniczącą libiąskiej Rady Miejskiej Bogumiłą Latko, radnym Mirosławem Lipowskim i dyrektorem LCK Tomaszem Bębenkiem. Wyróżnienia otrzymali: Marta Żyłka, Wanda Sucherek, Genowefa Wenecka, Józef Gaweł, Ryszard Gondek, Tomasz Witkowski, Andrzej Łapuszek, Ryszard Miziołek, Antoni Korycik, Maria Szkaradek, Joanna Kowalówka, Anna Starzykiewicz i Natalia Kędra.

Gratulacje i okazały bukiet kwiatów powędrowały też do instruktor LCK i założycielki grupy Małgorzaty Hołowni. Imprezę uświetnił ponadto muzyczny występ zespołu Allados Trio i piękny urodzinowy tort ufundowany przez libiąską cukiernię „Nata”.

Artystyczny dorobek Amatorskiego Ruchu Artystycznego „Kanon” można podziwiać do 16 listopada br. na okolicznościowej wystawie, którą otwarto w galerii LCK właśnie z okazji 15 rocznicy powstania tej sekcji.

Bogata historia „Kanonu” rozpoczęła się w październiku 1996 roku. Początkowo do sekcji należała młodzież w wieku 13 – 21 lat. Z biegiem lat poszerzał się jej skład o dzieci od 7 lat oraz dorosłych.

- Nasze zajęcia to nie tylko miła forma spędzania czasu, ale również praktyczne przygotowanie zwłaszcza dzieci i młodzieży do podjęcia nauki w szkołach i uczelniach o profilu plastycznym – komentuje założycielka grupy, instruktor LCK
Małgorzata Hołownia.

Już w 1997 r. po raz pierwszy grupa brała udział w plenerze malarskim organizowanym przez jednostkę wojskową w Libiążu i MOKSiR w Chełmku. W kolejnych latach „Kanon” uczestniczył w plenerach malarskich w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W ramach „Libiąskiej Jesieni” w latach 2004, 2006 i 2011 członkowie „Kanonu” wzięli udział w plenerach rzeźbiarskich organizowanych przez LCK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.