Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Bezkonkurencyjne rodzeństwo!

Dziewiętnastu zawodników w kategorii wiekowej uczniów szkół podstawowych gminy Libiąż wystąpiło 22 marca w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Libiąża, zorganizowanym przez Libiąskie Centrum Kultury.

Rodzeństwo Wikarów tuż przed turniejowym pojedynkiem / Fot. Paweł Salawa- Frekwencja z pewnością byłaby większa, ale moi uczniowie niestety przestraszyli się Martynki Wikar i tylko dwóch z nich zdecydowało się wystartować – stwierdziła dyrektor Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu.
Dziewięcioletnia Martyna Wikar to trzykrotna Mistrzyni Polski w Szachach, tegoroczna Wicemistrzyni Kraju, powołana do reprezentacji Polski. W ubiegłym roku zajęła wysokie 13 miejsce w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Czarnogórze. Turniej w LCK był znakomitą okazją do wyróżnienia uczennicy trzeciej klasy libiąskiego Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie gminy Libiąż. Z rąk Burmistrza Libiąża Jacka Latko Martyna otrzymała stosowny dyplom i cenne nagrody rzeczowe.
Swoją przygodę z szachami Martyna rozpoczęła w domu rodzinnym.
– Tata nauczył mnie grać i bardzo mi się to spodobało. Od razu zaczęłam wygrywać z wszystkimi przeciwnikami – opowiada o swoich początkach młoda libiążanka.
O niewątpliwym olbrzymim talencie Martyny Wikar szybko przekonano się w klubie „Hetman Koronny” w Trzebini. Martyna regularnie wygrała z wszystkimi zawodnikami klubu i bardzo szybko zaczęła odnosić sukcesy w organizowanych turniejach.
- Lubię wygrywać i dostawać nagrody, a przy okazji wyjazdów na turnieje mogę dodatkowo zwiedzać. Nie jestem zła gdy zdarzy mi się przegrać, motywuję się wtedy do lepszej gry. Moim największym marzeniem jest być najlepszą szachistką na świecie – zdradza Martynka.
Niewątpliwe zasługi w sukcesach siostry ma też brat Rafał, z którym codziennie spotykają się przy szachownicy. Nie inaczej było podczas turnieju w LCK. Między rodzeństwem w bezpośrednim pojedynku padł remis, a że oboje poradzili sobie z wszystkimi przeciwnikami, to o zwycięstwie w turnieju musiały zdecydować małe punkty. W nich minimalnie lepszy okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu Rafał Wikar, który zdobył tym samym puchar Burmistrza Libiąża. Trzecie miejsce w turnieju zajął Łukasz Kosowski z Zespołu Szkół w Żarkach. Nagrodzono również najmłodszego uczestnika turnieju, którym był siedmioletni Kacper Wilczak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gromcu. Czołowa trójka turnieju otrzymała nagrody rzeczowe, pamiątkowe medale oraz dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy dostali upominki i pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała sędzina klasy I Katarzyna Walenciak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.