Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Biegowa frekwencja na medal

Z udziałem rekordowej ilości ponad 600 uczestników przebiegła 30 kwietnia w Libiążu tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”.

 / Fot. W24Tym razem imprezę zorganizowano nie na terenach leśnych, a w samym centrum miasta. Bieg tak znacznej ilości osób ulicami osiedla Flagówka był jeszcze lepszą okazją do promocji nie tylko samej akcji, ale również zdrowego trybu życia. Był też nie lada wyzwaniem logistycznym, ale dzięki wspaniałej postawie libiąskiej policji i Ochotniczych Straży Pożarnych z Libiąża Wielkiego i Moczydła udało się zabezpieczyć całą trzykilometrową trasę biegu. Tradycyjnie organizacji imprezy podjęło się Libiąskie Centrum Kultury i Szkolny Związek Sportowy na czele z koordynatorem akcji nauczycielem wychowania fizycznego w SP nr 3 Janem Matysikiem. Koordynator akcji w gminie Libiąż Jan Matysik w okolicznościowej koszulce pośród biegaczy / Fot. Paweł Salawa

Rozgrzewka przed biegiem / Fot. Paweł SalawaPatronat honorowy nad tym sportowym wydarzeniem objął poseł na Sejm RP Tadeusz Arkit, którego tym razem zatrzymały obowiązki służbowe. Całą trasę biegu dzielnie pokonali natomiast burmistrz Libiąża Jacek Latko, jego zastępca Jarosław Łabęcki i Przewodniczący libiąskiej Rady Miejskiej Bogusław Gucik, który jako nauczyciel w-f i Prezes Szkolnego Związku Sportowego przeprowadził poprzedzającą bieg rozgrzewkę. O oprawe artystyczną imprezy zadbały tancerki, które zaprezentowały efektowne układy taneczne. Dla wszystkich biegnących czekał na mecie poczęstunek w postaci drożdżówek i wody mineralnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.