Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Biegowe pospolite ruszenie

Po raz piąty w historii, gmina Libiąż przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Polska biega”, organizowanej pod patronatem medialnym Gazety Wyborczej i promującej zdrowy tryb życia oraz bieganie jako formę aktywności fizycznej.

Najmłodsi uczestnicy akcji "Polska Biega w Libiążu / Fot. Paweł SalawaW tym roku padł kolejny rekord frekwencji, bowiem na trasie libiąskiego biegu zorganizowanego 13 maja tradycyjnie przez Libiąskie Centrum Kultury i Szkolny Związek Sportowy stanęło około 800 uczestników! Był to wynik o 200 osób wyższy niż ubiegłoroczny!

Patronat honorowy nad tym sportowym wydarzeniem w Libiążu objął tradycyjnie Poseł na Sejm RP Tadeusz Arkit, który zawsze chętnie uczestniczy w tej akcji. Niestety tym razem nie pozwoliły mu na to obowiązki służbowe.

Podobnie jak przed rokiem trzykilometrowa trasę rajdu zlokalizowano wokół osiedla Flagówka, ze startem i metą na placu Słonecznym. Nad bezpieczeństwem uczestników, których zdecydowaną większość stanowili uczniowie szkół gminy Libiąż, czuwali strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Libiąża Wielkiego i Moczydła, a także Libiąska Grupa Ratownicza. Na mecie czekały na wszystkich biegaczy pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.