Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Ciekawe ferie z LCK

Wycieczki, ciekawe zajęcia edukacyjno-kulturalne, bale przebierańców, kuligi i wiele innych atrakcji czekało na uczestników ferii zimowych z Libiąskim Centrum Kultury.

Zabawy na śniegu przysparzały dzieciom wiele radości.... i rumieńców / Fot. Paweł SalawaW Libiążu najmłodsi uczestniczyli w zajęciach orgiami, tworzenia masek i ozdób karnawałowych oraz konkursie plastycznym dotyczącym filmów animowanych. Tajniki brazylijskiej sztuki walki „Capoeira” i coraz popularniejszej „Zumby” przedstawili instruktorzy Szkoły Tańca, Sztuk Walki, Fitness „Power Studio” z Chrzanowa. Dzieci
wspólnie z seniorami wzięli udział w pokoleniowym turnieju zręcznościowym,
zorganizowanym z okazji dnia babci i dziadka. Spotkanie z podróżniczką i aktorką Martą Artymiak było okazją do poznania ciekawostek z czarnego lądu, a także warsztatów tworzenia ozdób afrykańskich. Z racji karnawału nie zabrakło balu przebierańców z zabawami, konkursami, słodkim poczęstunkiem oraz wyborem króla i królowej balu. W ramach wycieczek wyjazdowych uczestnicy ferii z LCK odwiedzili Śląski Teatr Lalki i Aktora w Katowicach, gdzie wzięli udział w lekcji teatralnej i obejrzeli spektakl pt. „Naranaszi, czyli czarodziejski owoc”. Odwiedzili także Muzeum Organów Śląskich w tamtejszej Akademii Muzycznej. Gościli również na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w siedzibie „Power Studio” w Chrzanowie. Rekreacyjnie dzieci wzięły udział w szaleństwach na śniegu, kuligach w pięknej zimowej scenerii z ogniskiem z kiełbaskami, odwiedziły krytą pływalnie w Trzebini oraz plenerowe lodowisko na krakowskich błoniach.
W Gromcu wzięły udział w zajęciach plastycznych inspirowanych własną pomysłowością, turniejach sportowych, grach i zabawach na śniegu, tworzeniu śnieżnych obrazów i wspólnym ognisku.
W Kosówkach okres zimowego wypoczynku młodzież rozpoczęła turniejem tenisa stołowego, a dzieci tworzeniem masek karnawałowych. Odbyły się również gry i zabawy na śniegu, zajęcia plastyczne z użyciem techniki Decoupage’u. Zakończeniem ferii był bal karnawałowy, na który przybyli m.in. piraci, księżniczki, postacie z komiksów, czarownice, wróżki, kowboje i zwierzaki.
W Żarkach najmłodsi spędzili czas nie tylko rozrywkowo, ale również bardzo pożytecznie. W ramach zajęć wykonali karmniki dla ptaszków oraz wzięli udział wyprawie śladami leśnych zwierząt, którym w paśnikach zostawili pożywienie. Dzieci stworzyły też lalki kukiełkowe, które wzięły udział w mini spektaklach teatralnych. Odbył się profesjonalny kurs tenisa stołowego, dzięki którym najmłodsi opanowali takie elementy gry jak forhand, backhand, serwis czy topspin, przydatne w rozegranym później turnieju. Ponadto rozegrano zawody sportowe w mini hokeja, piłkarzyki, skakankę, gumę. Na zajęciach plastycznych powstały m.in. śnieżne rzeźby oraz sztuczna biżuteria. Nie zabrakło gier stolikowych, zabaw w kalambury. Zakończeniem ferii było wspólne ognisko.
Ogółem w atrakcjach zorganizowanych podczas zimowego wypoczynku przez LCK wzięło udział około 600 dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.