Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21430 miejsce

Libiąż Cup 2014. Puchar pojechał do Chorzowa

Po raz trzeci w historii Libiąż był gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu.

Zryw Chorzów w natarciu / Fot. Paweł SalawaW trzydniowych zmaganiach toczonych w dniach 14-16 lutego 2014 r. wystartowało 12 drużyn: Vive Targi Kielce, Siódemka Legnica I, PMOS Chrzanów, MOSiR Bochnia, Kusy Kraków, Zryw Chorzów, Zenit Żdanów, Gimnazjum nr 2 Libiąż, UKS Czwórka Libiąż, Bursa Puławy, Siódemka Legnica II i Żagiew Dzierżoniów. Honorowy patronat nad zmaganiami młodych szczypiornistów rocznika 1999 i młodszych objął Burmistrz Libiąża Jacek Latko, a puchary dla najlepszych ufundowało Libiąskie Centrum Kultury.
- Ten turniej to przede wszystkim wielki trud organizacyjny, który podjął klub UKS „Czwórka” wspólnie z pracownikami Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi na czele z Panią Dyrektor Aliną Bańkowską i nieocenieni rodzice naszych zawodników. Musieliśmy przygotować nocleg dla prawie 250 osób! Wszyscy oni gościli w szkole i żywili się na naszej stołówce. – komentuje trener libiąskich drużyn Bogusława Majewska.
- Sama rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy konieczność ustalania kolejności drużyn na podstawie tzw. małych tabel, gdzie uwzględnia się zdobyte i stracone bramki. Właśnie tylko jedna bramka zaważyła, że przegraliśmy 2 miejsce.
W pierwszej fazie rywalizacji drużyny zostały podzielone na trzy grupy, skąd dwie najlepsze kwalifikowały się do grupy walczącej o miejsca 1-6. I tak o czołowe lokaty w turnieju walczyły UKS Czwórka Libiąż, UKS Bursa Puławy, Zryw Chorzów, MSPR Siódemka Legnica, PMOS Chrzanów i Zenit Żdanów .
Po zaciętej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji zwycięstwo w całym turnieju odnieśli młodzi szczypiorniści MKS Zryw Chorzów. Drugie miejsce zajął UKS Bursa Puławy, a trzecie gościnni gospodarze. Czołowe ekipy otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Ten najważniejszy – przechodni trafił do najlepszej drużyny turnieju.
- To, że zdobyliście ten puchar zobowiązuje Was do udziału w przyszłorocznej edycji turnieju. Żeby zdobyć go na własność trzeba zwyciężyć w Libiążu trzykrotnie z rzędu – powiedziała Dyrektor libiąskiego ZSG Alina Bańkowska.
Oprócz nagród dla drużyn, które wręczyli m.in. Burmistrz Libiąza Jacek Latko, jego zastępca Jarosław Łabęcki, Wicestarosta Powiatu Chrzanowskiego Maria Siuda i Poseł na Sejm RP Tadeusz Arkit, wyróżniono również czołowych zawodników. Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik MKS Zryw Chorzów Andrzej Beczek, najlepszym Bramkarzem libiążanin Karol Siuda, a królem strzelców z 48 zdobytymi bramkami został Maciej Batko z MKS Żagiew Dzierżoniów. Nagrody otrzymali ponadto najlepsi zawodnicy każdej z drużyn. Spośród libiąskich ekip w drużynie Gimnazjum nr 2 najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Jakuba Gucika, a w UKS „Czwórka” został nim Michał Kowalik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.