Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Dotyk poezji Bogusławy Chwierut

Bogusława Chwierut wydała nowy tomik swojej twórczości. "Dotyk" to trzeci zbiór wierszy libiąskiej autorki, stanowiący kwintesencję jej osobowości.

Pozycję finansowo wsparł m.in. Urząd Miejski w Libiążu, Związki Zawodowe Ratowników Górniczych, NSZZ Pracowników Tauron Wydobycie S.A. i Kontra Zakładu Górniczego Janina w Libiążu, Klub Żeglarski "Bezan" oraz osoby prywatne. - Słowo wstępne napisała znana nie tylko w Polsce chrzanowska poetka Lucyna Szubel, a wydawnictwo ilustrują rysunki młodej studentki Akademii Sztuk Pięknych Magdaleny Lorenc. Okładkę tyradycyjnie zaprojektował mój wydawca, który znakomicie skomponował ją z tematyką wierszy – wyjaśnia B. Chwierut.
Najnowsze zbiór poetyckich utworów libiążanki został podzielony na trzy części. - Pierwsza to rozmowa z Bogiem, w drugiej można znaleźć łatwą w odbiorze dawkę filozofii i psychologii. Trzecia część to liryka miłosna, czyli to w czym, jak uważają moi czytelnicy, jestem najlepsza.
Bogusława Chwierut ma na koncie wcześniej wydane tomiki wierszy. "Babski comber" miał typowo satyryczny charakter, a "Przeniknąć" w pewnej części autorka poświęciła swojej zmarłej wnuczce. Poetka cały czas rozwija swój warsztat uczestnicząc w wielu warsztatach i przeglądach poetyckich. Działa w dwóch chrzanowskich grupach poetyckich Cumulus i Akademia Słowa. Jest też współzałożycielką Wolnej Grupy Odwrócona Szóstka w Krakowie. Jej twórczość można śledzić na facebookowych profilach. Poezje tworzy spontanicznie, zazwyczaj poranną porą. Pisze też na zlecenie w różnej tematyce. Najnowsze dzieło libiąskiej poetki można nabyć od niej osobiście.
- Dziś rano wstałam o godzinie szóstej i napisałam trzy wiersze. Mam materiał na trzy tomiki. W najbliższej przyszłości, o ile sponsorzy pozwolą, chciałabym pokusić się o wydanie zbioru opowiadań – zdradza Bogusława Chwierut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.