Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9211 miejsce

Libiąż. Dotyk poezji Bogusławy Chwierut

Bogusława Chwierut wydała nowy tomik swojej twórczości. "Dotyk" to trzeci zbiór wierszy libiąskiej autorki, stanowiący kwintesencję jej osobowości.

Pozycję finansowo wsparł m.in. Urząd Miejski w Libiążu, Związki Zawodowe Ratowników Górniczych, NSZZ Pracowników Tauron Wydobycie S.A. i Kontra Zakładu Górniczego Janina w Libiążu, Klub Żeglarski "Bezan" oraz osoby prywatne. - Słowo wstępne napisała znana nie tylko w Polsce chrzanowska poetka Lucyna Szubel, a wydawnictwo ilustrują rysunki młodej studentki Akademii Sztuk Pięknych Magdaleny Lorenc. Okładkę tyradycyjnie zaprojektował mój wydawca, który znakomicie skomponował ją z tematyką wierszy – wyjaśnia B. Chwierut.
Najnowsze zbiór poetyckich utworów libiążanki został podzielony na trzy części. - Pierwsza to rozmowa z Bogiem, w drugiej można znaleźć łatwą w odbiorze dawkę filozofii i psychologii. Trzecia część to liryka miłosna, czyli to w czym, jak uważają moi czytelnicy, jestem najlepsza.
Bogusława Chwierut ma na koncie wcześniej wydane tomiki wierszy. "Babski comber" miał typowo satyryczny charakter, a "Przeniknąć" w pewnej części autorka poświęciła swojej zmarłej wnuczce. Poetka cały czas rozwija swój warsztat uczestnicząc w wielu warsztatach i przeglądach poetyckich. Działa w dwóch chrzanowskich grupach poetyckich Cumulus i Akademia Słowa. Jest też współzałożycielką Wolnej Grupy Odwrócona Szóstka w Krakowie. Jej twórczość można śledzić na facebookowych profilach. Poezje tworzy spontanicznie, zazwyczaj poranną porą. Pisze też na zlecenie w różnej tematyce. Najnowsze dzieło libiąskiej poetki można nabyć od niej osobiście.
- Dziś rano wstałam o godzinie szóstej i napisałam trzy wiersze. Mam materiał na trzy tomiki. W najbliższej przyszłości, o ile sponsorzy pozwolą, chciałabym pokusić się o wydanie zbioru opowiadań – zdradza Bogusława Chwierut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.