Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Drugie nowoczesne boisko wielofunkcyjne otwarte!

Ma wymiary 24 na 44 metry, jest ogrodzone, ma nawierzchnię poliuretanową i ma służyć grze w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, a nawet w tenisa ziemnego!

Uczestnicy meczu / Fot. Paweł SalawaNowe boisko wielofunkcyjne, na które z utęsknieniem czekały społeczności szkolne Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4 oraz mieszkańcy, otworzył uroczyście 7 grudnia Minister Sportu w Rządu RP – Adam Giersz.

- Z wielką przyjemnością oddajemy do użytku drugi tego typu obiekt w naszej gminie i przy okazji składamy serdeczne podziękowania za otrzymane dofinansowanie, bez którego trudno byłoby nam wykonać tę inwestycję. Liczymy też, że te ministerialne programy będą kontynuowane i w niedalekiej przyszłości, przy każdej ze szkół powstaną podobne obiekty – nie krył radości Burmistrz Libiąża Jacek Latko.

Właśnie dzięki staraniom lokalnego samorządu Libiąż znalazł się w gronie beneficjentów ogłoszonego przez Ministra Sportu i Turystyki programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży". Jest to jeden z elementów strategii rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej w Polsce. Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu było założenie, że wybudowany obiekt będzie ogólnodostępny i korzystanie z niego będzie bezpłatne. Wykonawcą zadania była firma ATA ALL Trading Agency sp. z o.o. z Pszczyny. Koszt zadania wyniósł 335 651,10 zł, z czego połowa środków pochodziła ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu.

Sportowa inauguracja boiska / Fot. Paweł SalawaCeremonię otwarcia poprzedził sportowy chrzest boiska – mecz piłkarski pomiędzy uczniami obu szkół a reprezentacją libiąskiego samorządu na czele z burmistrzem Libiąża oraz posłem Tadeuszem Arkitem, a także występ taneczny Mini Formacji „Impuls” Studia Tańca Flash LCK. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli obok Ministra także Senator RP Stanisław Bisztyga i wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki – Ireneusz Raś.
- Jeżdżąc po Europie obserwowałem podobne obiekty i marzyłem o takich w Polsce. Teraz one powstają dzięki realizacja programów „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych”, „Blisko Boisko” i „Orlik”. To musi zaprocentować rozwojem sportowym naszego społeczeństwa
- skwitował poseł Raś.

Wspólnego przecięcia wstęgi wspólnie z szacownymi gośćmi dokonali jeszcze burmistrz Jacek Latko, Wiceburmistrz Jarosław Łabęcki i Przewodniczący Libiąskiej Rady Miejskiej Bogusław Gucik. Oprócz boiska, gdzie będą mogły być prowadzone zajęcia wychowania fizycznego, obie placówki oświatowe wzbogaciły się jeszcze o komplet piłek do każdej z dyscyplin sportu, jakie można na nowym boisku uprawiać. Ufundowali je Samorząd Libiąża i Grażyna Goszcz – prezes firmy realizującej inwestycję. Od senatora Bisztygi i posła Rasia dyrektorzy obu palcówek otrzymali szaliki dwóch najlepszych krakowskich klubów. Przecinający wstęgę Minister Giersz / Fot. Paweł Salawa

- Liczymy, że wspomniany obiekt przyczyni się do wychowania wielu wspaniałych sportowców – skomentował Stanisław Bisztyga. - Dziękuję władzom samorządowym za podjęcie tej inicjatywy, którą wspólnie przełamujemy bariery dostępu naszej młodzieży do sportu i w ten zapewniamy im możliwie najlepszą edukację. Gratuluję Wam tego boiska i życzę by tętniło sportowym życiem i służyło jak najdłużej – podsumował minister sportu Adam Giersz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.