Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11257 miejsce

Libiąż. Dzień Dziecka z bezpieczeństwem na drodze

Nie tylko przyjemnie, ale także bardzo pożytecznie spędzili czas najmłodsi podczas imprezy zorganizowanej przez Libiąskie Centrum Kultury z okazji Dnia Dziecka w Libiążu w dniu 31 maja br.

Dzień Dziecka na Placu Słonecznym w Libiążu / Fot. Paweł SalawaPlac Słoneczny był tego dnia miejscem, gdzie dzieci mogły poprzez zabawę zweryfikować swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania na drodze. Specjalnie przygotowane mobilne miasteczko ruchu drogowego było dla najmłodszych okazją do jazdy na rowerze w warunkach drogowych. Na trasie trzeba było m.in. zastosować się do sygnalizacji świetlnej, znaków, pokonać rondo, zatrzymać się przed szlabanem, czy ustąpić pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.
Dzieci mogły również na chwilę wcielić się w rolę służb mundurowych, przymierzając hełm strażacki, czy policyjną czapkę i zasiadając w wozach policyjnych i strażackim. Członkowie Zastępu Ratownictwa Medycznego z Ochotniczej Straży Pożarnej Libiąż Wielki uczuli najmłodszych udzielania pierwszej pomocy medycznej, a także zaprezentowali efektowny pokaz ratownictwa medycznego po kolizji drogowej. Niespodzianką tego dnia był przyjazd grupy libiąskich motocyklistów, którzy odziani w skóry wjechali na Plac Słoneczny przy akompaniamencie głośnego ryku silników ich maszyn. Była to okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na motorach typu Harley Dawidson i Honda.
W czasie kiedy najmłodsi zajęci byli malowankami, starsze dzieci zajęte były rozwiązywaniem quizu i krzyżówki na temat ruchu drogowego. Z quizem najlepiej poradzili sobie Przemek Małecki, Klaudia Kubczak, Jakub Łowiec oraz Justyna Czerwik. Krzyżówkę bezbłędnie rozwiązali Dawid Zazula, Klaudia Korbiel, Emilia Dziadowiec, Oliwia Matyja, Wiktoria Zyzak, Mateusz Malisz, Matylda Bojanowicz i Jakub Malisz. Na zakończenie imprezy jej uczestnicy mieli do pokonania rowerowy tor przeszkód, z takimi utrudnieniami jak slalom, przejazd pod tyczką, czy przewożenie kubeczka z wodą. Wśród dzieci do 7 lat najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Bartosz Jurkiewicz, Kacper Godyń i Paula Szwanc. W kategorii wiekowej 8-11 lat najszybciej tor przeszkód pokonali Jakub Marcinek, przed Konradem Piekarskim i Mikołajem Reminem. W najstarszej kategorii dzieci powyżej 12 lat bezkonkurencyjny był Kacper Furman, przed Mateuszem Zdebikiem, Renatą Domanus i Szymonem Wiśniowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.