Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31968 miejsce

Libiąż. Harcerze świętowali

Z okazji przypadającej na ten rok setnej rocznicy Związku Harcerstwa Polskiego na terenie MORS 19 czerwca zorganizowano piknik harcerski.

W spotkaniu udział wzięli byli obecni i harcerze wraz z zaproszonymi gośćmi w osobach Posła Tadeusza Arkita, Burmistrza Libiąża Jacka Latko, jego zastępcy Jarosława Łabęckiego i honorowego obywatela Libiąża, a zarazem byłego dyrektora Kopalni Janina i harcerza Stanisława Ruska.

Dzięki obecności S. Ruska uczestnicy spotkania mogli usłyszeć niezwykle ciekawe opowieści o twórcach skautingu w Polsce małżeństwie Małkowskich, a także o historii harcerstwa w powiecie chrzanowskim.

Tak zwane gawędy harcerskie wygłosili też drużynowy z lat 1945-49 Henryk Pawela, Mariola Korcz oraz Lucyna Wszołek, która przedstawiła dzieje libiąskiego harcerstwa po roku 1960. - Przerwy między gawędami wykorzystaliśmy na śpiewanie harcerskich piosenek. Przybili też do nas starsi harcerze Maria Barszcz, Andrzej Palka, Andrzej Musiał i Marek Duda.

Mogliśmy więc powspominać harcerskie czasy. Przygotowaliśmy też wystawę zdjęć, pamiątek i kronik. Druh Zbigniew Matlak wystawił modele szybowców, które latały nad Libiążem przed i po wojnie pilotowane przez adeptów szkoły szybowcowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć grochówki – relacjonuje jeden z organizatorów spotkania Stanisław Widlarz.

Impreza była możliwa dzięki zaangażowaniu podharcmistrza Tadeusza Dziwaka z komendy hufca w Trzebini przy współpracy z Burmistrzem Libiąża i LCK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.