Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14000 miejsce

Libiąż. Jasełka i konni wolontariusze na WOŚP

Jak co roku gmina Libiąż dołączyła do mającej międzynarodowy zasięg - wielkiej akcji charytatywnej zainicjowanej przez Jurka Owsiaka.

"Wesołe Jasełka" - grupy teatralnej Pióro / Fot. Paweł SalawaTradycyjnie w LCK zlokalizowano lokalny sztab i właśnie tam odbyło się szereg interesujących wydarzeń w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczną zbiórkę przeznaczono na zakup sprzętu medycznego pozwalającego leczyć dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Na terenie Libiąża, Żarek i Gromca zbiórkę na ten cel prowadziło 35 wolontariuszy. W tej grupie, co stało się już libiąska tradycją, byli też wolontariusze na koniach ze Szkółki Jeździeckiej Tęcza pani Ilony Kosowskiej.

Akcję w Libiążu, jak co roku wsparła Cukiernia Nata, która zadbała o poczęstunek dla Konni wolontariusze na terenie osiedla Flagówka / Fot. Paweł Salawawolontariuszy i zespołów muzycznych. Dla wszystkich uczestników imprezy gorący poczęstunek przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna z Moczydła. Na rzecz WOŚP zagrały nie tylko zespoły muzyczne (libiąska grupa Blank Space i Blind Mind z Kłobucka koło Częstochowy), ale także aktorzy grupy teatralnej „Pióro” LCK, którzy wystawili humorystyczny spektakl „Wesołe Jasełka”.

Dodatkową atrakcją imprezy w LCK był pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Libiąskiej Grupy Ratowniczej. Tradycyjnie mieszkańcy gminy Libiąż zlicytowali też gadżety WOŚP. Efektowny pokaz ogni sztucznych uczestnicy imprezy mogli podziwiać smakując gorącą strażacką grochówkę. Ogółem wkład finansowy gminy Libiąż w kwestę XIX finału WOŚP wyniósł ponad 19080,96 złotych bez waluty obcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.