Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2032 miejsce

Libiąż. Maciej Kot inspirował młodych sportowców

Ponad 150 osób 6 kwietnia przyszło zobaczyć jednego z najlepszych skoczków narciarskich na świecie! Spotkanie w auli libiąskiego Zespołu Szkół zorganizowała Szkoła Piłkarska Górnik Libiąż przy współpracy z Libiąskim Centrum Kultury.

Spotkanie z Maciejem Kotem w auli ZS Libiąż / Fot. Paweł SalawaGościem, który ściągnął młodych sportowców z terenu gminy Libiąz i kibiców skoków narciarskich był Maciej Kot. W zakończonym niedawno sezonie 25-letni sportowiec osiągnął niewiarygdne wyniki! Indywidualnie znalazł się na 5 miejscu klasyfikacji Pucharu Świata, był czwartym zawodnikiem Turnieju Czterech Skoczni, dwukrotnie w zawodach wygrywał zawody w koreańskim mieście Pyeongchang, gdzie w przyszłym roku odbęda się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Wspólnie z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim osiągnął historyczny sukces zdobywając drużynowe mistrzostwo świata i tryumfując w Pucharze Narodów!
Mające otwarty charakter spotkanie, pokazało jak olbrzymią wiedzę mają mieszkańcy gminy Libiąż. Nawet dzieczyny zaskakiwały gościa nietuzinkowymi pytaniami. Najmłodsi pytali Macieja m.in. o najdłuższy skok, o strach podczas lotu, kim byłby gdyby nie skakał, ulubiony klub piłkarski, podziwianych sportowców, najtrudniejszą skocznie narciarską i wiele innych. Skoczek nie migał się od żadnych odpowiedzi. Zapytany przez jedną z dziewczynek zdradził anwet imię swojej dziewczyny!Po rozmowach z mieszkańcami naszej gminy sportowiec chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.
Dla młodych piłkarzy Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż spotkanie z Maciejem Było nie lada przeżyciem. - Kibicuje mu od lat, jest moim ulubionym skoczkiem – przekonywał Bartek Skawiński. Wspólnie z kolegami zdobył autografy na podkoszulkach. - Pytaliśmy naszych mam, czy możemy mieć podpis Macieja Kota na koszulkach i się zgodziłły. Nawet gdyby się nie zgodziły to i tak byśmy go poprosili – mówił Odyseusz Wilga.
- Takie spotkania to miłe doświadczenie. Moim wielkim idolem jest Adam Małysz i jako młody chłopiec ceniłem sobie spotkania z nim. Cieszę się, że teraz ja mogę natchnąć dzieci do uprawiania sportu – komentował Maciej Kot.
- Młodzi sportowcy muszą przede wszystkim w siebie wierzyć, cały czas dążyć do celu i absolutnie nie przejmować się niepowodzeniami. To one kształtują nas sportowców i sprawiają, że jesteśmy coraz lepsi – motywował mistrz świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rzecz jasna cała odpowiedzialność obciąża dorosłych. Od rodziców, żądnych "sukcesów" swoich dzieci zaczynając, na komentatorach sportowych z przylepionymi, głupkowatymi uśmieszkami na twarzach kończąc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marne szanse, żeby do dzieciaków dotarło, ale z obowiązku wypada skorygować sielankowy wizerunek.
Skoki narciarskie to jeden z najgłupszych sportów wymyślonych przez człowieka.
Skrajne i niepotrzebne ryzyko. Chroniczny stres i prawdopodobnie złe odżywianie.
Co przełoży się na przedwczesne starzenie się.
Morgenstern to zrozumiał po niewczasie. Po "urazach czaszki, płuc i zanikach pamięci".

Nie przejmować się niepowodzeniami?
Jasne:
https://www.youtube.com/watch?v=hiO2AWXec0E

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.