Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Miejscowa artystka tworzy już 30 lat!

Walentynkowy wieczór w Libiąskim Centrum Kultury upłynął pod znakiem jubileuszu trzydziestolecia pracy artystycznej Wandy Sucharek.

Wanda Sucherek w towarzystwie Burmistrza Libiąża oraz laureatów konkursu "Miłość inspiracją artystyczną" / Fot. Paweł SalawaZ tej okazji odbył się wernisaż wystawy „Trzydzieści lat minęło – miłość do malarstwa”, prezentujący trzy dekady twórczości libiąskiej malarki. Nie zabrakło okolicznościowego torta ufundowanego przez LCK, a gratulacje i podziękowania za wspaniały wkład w rozwój libiąskiej kultury złożył w imieniu mieszkańców gminy Burmistrz Jacek Latko. Dla Pani Wandy, która od 20 lat śpiewa w libiąskim chórze Canticum Canticoum, muzyczną niespodziankę przygotowali członkowie sekcji wokalnej „Canticorianie” z LCK.
Jubilatka to rodowita libiążanka, która dorastała w środowisku zdominowanym przez malarstwo i muzykę. Artystyczną drogę rozpoczęła
w założonej w 1982 roku grupie plastycznej „Faktura” przy kopalni „Janina”. Swój talent rozwijała uczestnicząc w licznych warsztatach artystycznych, przeglądach, krajowych i zagranicznych plenerach malarskich. Tworzy w technikach malarstwa: olejnego, akrylowego, pasteli, akwareli, uprawia rysunek piórkiem oraz malarstwo na jedwabiu. Wiele prac autorki uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami. Jej twórczość prezentowana była również na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych ogólnopolskich oraz za granicą, a wiele jej dzieł znajduje się w zbiorach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, Francji, Anglii, Słowacji. Jubileuszowa ekspozycja w LCK jest dwudziestą pierwszą wystawą indywidualną autorki. Za całokształt twórczości Wanda Sucharek w listopadzie 2010 roku została uhonorowana honorową Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej.

Obecność Pani Wandy był niezwykła nobilitacją dla młodzieży, która wzięła udział w ogłoszonym przez LCK konkursie plastycznym „Miłość inspiracją artystyczną”. Rozstrzygnięcie konkursyu nastąpiło przy okazji jubileuszowej wystawy libiąskiej malarki. Uczestnicy mogli z rąk Wandy Sucharek nie tylko otrzymać nagrody i wyróżnienia, ale także wysłuchać cennych wskazówek na temat własnej twórczości. W konkursie w kategorii 13-16 lat tryumfowała Izabela Szumniak, przed Justyną Szymonik i Aleksandrą Bartosik (wszystkie z Libiąż). Kategorii 17-20 lat najlepszy był Rafał Tomczak z Częstochowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.