Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Mundialito 2010

Zespoły o wdzięcznych nazwach „Chleb” i „KS Kredki” spotkały się w finale młodzieżowego turnieju piłkarskiego organizowanego corocznie w okresie wakacji przez Libiąskie Centrum Kultury.

Najlepsze dwie drużyny turnieju / Fot. Paweł Salawa- Podczas organizowanych przez nas imprezach sportowych zapanowała moda na wymyślne nazwy drużyn. Za pomysły służą częstokroć okoliczności w jakich odbywają się zawody. Przykładowo, gdy rywalizacja toczyła się tuż po opadach deszczu, jedna z drużyn natychmiast określiła się mianem „FC Mokrość”. Gdy nazewnicza twórczość szwankuje, zawsze można pozostać przy nazwie „Nie wiem”. W żadnym wypadku nie przeszkadza to sportowej rywalizacji, a czyni ją po prostu barwniejszą – tłumaczy Marek Dwornik z LCK.

Finał imprezy rozegranej 11 sierpnia na boisku za Zespołem Szkół był bardzo zacięty pojedynek. Paradoksalnie cztery bramki w meczu zdobyli gracze „Kredek”, a tylko dwie Ci z „Chleba”.

Końcowy wynik pojedynku był jednak zgoła odmienny. W pierwszej połowie wszystkie gole zdobyli gracze tych pierwszych. Najpierw prowadzenie zdobył Jakub Rak. Drugą bramkę w spotkaniu także zdobyły „Kredki”, tyle, że uczynili to do własnej bramki. Wynik do przerwy ustalił Bartek Kurdziel. Wyrównanie padło po strzale Konrada Łysaka. Tuż przed końcem meczu „Kredki” ponownie zaaplikowali sobie samobójcze trafienie. Gdy w końcówce przycisnęli nadziali się na zabójcza kontrę zakończoną golem Jakuba Żeglenia.

W ten sposób tegoroczne „Mundialito” wygrał zespół w składzie Kacper Dyzio, Konrad Łysak. Dominik Poznański, Jakub Żegleń, Radek Ciesielski i Michał Drzazga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.