Facebook Google+ Twitter

Libiąż na antenie Radia Kraków

Kto rano wstaje w niedzielne poranki może mile spędzić czas słuchając audycji radiowej „Pejzaże regionalne”. Najbliższe edycje programu wypełnią ciekawe tematy związane z gminą Libiąż.

Autor audycji Jan Stępień w rozmowie ze Stanisławą Dęsoł / Fot. Paweł SalawaAutor słuchowiska, emitowanego w każdą niedzielę w godzinach 5:50 - 8:00, redaktor Jan Stępień gościł 12 czerwca w Libiąskim Centrum Kultury, gdzie nagrał materiał do trzech edycji programu. Jego rozmówcami byli Stanisława Dęsoł z Żarek, a także Piotr Ciuła i Łukasz Płatek. Pani Stanisława, na co dzień kierownik artystyczny zespołu śpiewaczego „Macierzanki” działającego w ramach żareckiego Koła Gospodyń Wiejskich, była przepytywana na okoliczność lokalnej kultury ludowej. Piotr Ciuła jako dyrygent chórów Canticorianie i Canticum Canticorum, a także orkiestry dętej ZG „Janina”, opowiadał o tradycjach muzycznych swojej rodziny, a także aspektach pracy z libiąskimi zespołami muzycznymi. Nauczyciel historii w libiąskim Zespole Szkół Łukasz Płatek poruszył ciekawe zagadnienia dotyczące dziejów Libiąża.
Pierwszą z audycji, w której jest Piotr Ciuła będzie można usłyszeć w niedzielny poranek 21 czerwca 2015 r. w Radiu Kraków (godz. 5:50-8:00). O terminie emisji kolejnych będziemy informować na bieżąco. Korzystając z dobrodziejstwa internetu audycje będzie można odsłuchać w dowolnym terminie po ich premierze na antenie radiowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.