Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29173 miejsce

Libiąż. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Około 680 uczestników, którzy wystawili 1500 prac plastycznych i fotograficznych. To dorobek Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Artystów Nieprofesjonalnych „Art-Talent”, organizowanego przez LCK i Amatorski Ruch Artystyczny "Kanon"

W tym roku odbędzie się kolejna XIII edycja konkursu.
- Nasza impreza służy przede wszystkim promocji młodych artystów. W ten sposób chcemy zachęcić ich do prezentacji autorskiej twórczości. Jest to też doskonała okazja do poddania własnego warsztatu ocenie profesjonalnego jury. Z roku na rok widać wyższy poziom artystyczny dojrzewających wraz z „Art-Talentem” młodych twórców. Nierzadko owocuje to późniejszym rozwijaniem tych młodych talentów na poziomie akademickim - wyjaśnia inicjatorka Małgorzata Hołownia, główny instruktor Libiąskiego Centrum Kultury.

- Tradycyjnie zapraszamy młodych twórców nieprofesjonalnych w wieku 13-25 lat z całej Polski. Autor może zgłosić maksymalnie 3 prace lub 3 cykle (do 3 prac w cyklu) w kategorii plastyki i fotografii. Nie ograniczamy tematycznie i formatowo uczestników. Technika prac jest dowolna od malarstwa, poprzez grafikę, rzeźbę, rysunek po witraże. W dziedzinie fotografii oceniane będą tylko i wyłącznie zdjęcia nie poddane obróbce komputerowej. Nadesłane prace muszą zawierać dane takie jak: imię i nazwisko, wiek, adres, nr telefonu, tytuł prac wraz ze zgoda na przetwarzanie danych osobowych - zachęca M. Hołownia. Zgłoszone prace oceni jury w składzie profesor Józef Murzyn - dziekan wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dr hab. prof. Adam Pociecha z ASP w Katowicach i Klemens Hołownia - adiunkt Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.

Prace należy przesłać do dnia 14 marca 2011 roku na adres:
Libiąskie Centrum Kultury
ul. Górnicza 1, 32-590 Libiąż
tel. (0-32) 6271 262
Gala finałowa imprezy odbędzie się 27 marca o godz. 16:00 w Libiąskim Centrum Kultury. Prace konkursowe będą eksponowane w galerii LCK do 18 kwietnia br.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.lck.libiaz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.