Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Owczarek świętym Mikołajem!

Grupa hodowców Szachty Libiąskie Dog Training oraz Klub Owczarka Niemieckiego ONFANCLUB, przy organizacyjnym wsparciu Libiąskiego Centrum Kultury, po raz siódmy zorganizowały w Libiążu wystawę psów.

Hodowcy w ringu prowadzą swoich pupili / Fot. Paweł Salawa- Z roku na rok podczas naszych imprez rośnie poziom prezentowanych psów oraz frekwencja. Można śmiało stwierdzić, że Libiąż pod tym względem na stałe zagościł na mapie Polski – komentuje Mateusz Szumniak, inicjator libiąskich wystaw wspólnie z ojcem Jackiem.
W niedzielę 6 grudnia na terenie osiedla Flagówka wystawcy z całej Polski zaprezentowali rekordową ilość 91 psów. Hodowcy zjechali m.in. z takich miejscowości jak Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Ostrowiec Świętokrzyski. Do Libiąża zawitali też Państwo Keser mieszkający w Niemczech w miejscowości Duderstadt okolicach Hanoweru. Ich chora na raka córka Selin otrzymała od libiąskich hodowców, wśród których z terenu naszej gminy obok M. i J. Szumniaków wchodzi jeszcze Zbigniew Malik z Gromca, szczeniaka. Szczytny cel od zawsze towarzyszy libiąskim hodowcom.
- Podczas tegorocznej wystawy przygotowaliśmy choinkę, pod którą prosiliśmy wystawców o podarunki dla Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Libiążu. Nasze środowisko jest skore do pomocy dlatego do dzieci powędrowało wiele prezentów wraz z choinką – mówi Jacek Szumniak.
Najlepszym psem podczas VII Libiąskiej Wystawy Owczarka Niemieckiego został pies długowłosy Edox z hodowli Arkadia Anety Bors z Brzeska. W pozostałych kategoriach najlepsze były: suka długowłosa: Bayra Sak-Land z hodowli Arkadiusza Macudy z Chrzanowa, pies krótkowłosy - Schino z hodowli Pajęcze Sieci - Łukasza Groszka z Chrzanowa.
Będziemy chcieli utrzymać tradycje wystawową w Libiążu – zapowiadają zgodnie Mateusz i Jacek Szumniakowie.
Wszystkich, którzy chcieliby poddać szkoleniu swoje psy zapraszamy do kontaktu z Grupą Szachty Libiąskie Dog Training pod nr tel. 784 357 849 lub mailowo na adres wystawa_libiaz@o2.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.