Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Owczarki i szczytny cel

Hodowcy z terenu całej Polski zjechali 16 września br. na IV Libiąską Charytatywną Wystawę Owczarka Niemieckiego.

Pokaz tresury / Fot. Paweł SalawaImprezę na terenie MORS im. Solidarności 1980 wsparło organizacyjnie Libiąskie Centrum Kultury. Tym razem dzięki wspaniałomyślności organizatorów wystawy Jacka i Mateusza Szumniaków kwestowano na rzecz leczenia i rehabilitacji 19-miesięcznej mieszkanki Libiąża.

Podczas imprezy 70 psów prezentowało swoje walory na tzw. ringu, gdzie sędziowie oceniali je pod kątem anatomii i kondycji fizycznej. Publiczność mogła również podziwiać owczarki w efektownych pokazach tresury, posłuszeństwa i obrony, a nawet w specjalnie zaaranżowanej scence porwania.

Najmłodsi wzięli udział w ciekawych konkursach i zabawach przeprowadzonych przez pracowników LCK. Zastęp Ratownictwa Medycznego OSP Libiąż i strażacy tej jednostki zaprezentowali symulację akcji ratowniczej po kraksie drogowej. Bilans imprezy to nie tylko niezwykle udane spotkanie miłośników owczarka niemieckiego, ale także dar serca hodowców i odwiedzających wystawę, w kwocie 1452,83 zł przekazanych rodzicom schorowanego dziecka.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.