Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Poezja w rozkwicie

Wielka kultura słowa i literacka wrażliwość towarzyszyły wierszom nadesłanym na Jesienny Konkurs Poetycki o "Czarny Parasol", zorganizowany przez Libiąskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu.

Swoją twórczość prezentuje laureat I nagrody w kategorii młodzieżowej Łukasz Boratyński / Fot. Paweł Salawa"Katedry chmur runęły - jak ciężkie są, wie tylko ten, co niegdyś cegły obłoku na plecach, pod niebo wytrwale zanosił…" - pisał w jednym ze swoich wierszy laureat pierwszej nagrody w pierwszej kategorii - młodzieży - Łukasz Boratyński z Gromca.

Na konkurs, który z uwagi na nadesłane prace m.in. z Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego i innych mniejszych miejscowości, urósł do rangi wydarzenia ogólnopolskiego, wpłynęło 110 wierszy autorstwa 37 poetów. Jury w składzie: Antoni Buchała - polonista i dyrektor LO KSW w Libiążu, Elżbieta Adamiec - libiąska poetka oraz Bożena Kikla - kierownik Działu Merytorycznego LCK, w kategorii 1. przyznało jeszcze dwa równorzędne 2. miejsca Dawidowi Czernikowi z Libiąża za zestaw wierszy i Martynie Kopeć z Płazy, za sprawny warsztat poetycki. 3. miejsce dla Ewy Szlachetki z Chrzanowa. Wyróżnienia otrzymali Nadia Chochlińska z Chrzanowa oraz Julia Kasperczyk z Libiąża.

W kategorii dorosłych 1. miejsce zdobył zestaw wierszy autorstwa Wojciecha Roszkowskiego z Tykocina. Drugie nagrody zdobyły wspólnie Monika Jarczyk z Warszawy i Ewa Musiorska z Jaworzna. Trzecią nagrodę przyznano Mirosławowi Trybusiowi z Bobrka, natomiast wyróżnienia zdobyli Jadwiga Grabarz z Nowego Wiśnicza, a także Beata Patrycja Klary Gorzowa Wielkopolskiego.

Specjalne wyróżnienie za sprawny warsztat poetycki przyznano wielokrotnemu laureatowi konkursów poetyckich i satyrycznych LCK, Wacławowi Płonkce z Alwerni. Podsumowaniem poetyckiego wieczoru było spotkanie z członkiem chrzanowskiej grupy "Cumulus" Antonim Dobrowolskim, który zaprezentował specjalnie przygotowany na tę okazję fragment własnej twórczości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.