Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Półmetek Akcji Lato LCK

Znakomity sposób na wakacyjny wypoczynek, z mnóstwem wrażeń artystycznych, rekreacyjnych i sportowych oferuje mieszkańcom naszej gminy Libiąskie Centrum Kultury w ramach Akcji Lato.

Wakacyjne zabawy w Gromcu / Fot. Paweł SalawaNa półmetku tegorocznych wakacji bilans letnich atrakcji to 32 różnego rodzaju wydarzenia z frekwencją ponad 2,5 tysiąca uczestników!

W Libiążu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najmłodsi chętnie biorą udział w grach i zabawach sportowych organizowanych w brodziku lub w przypadku braku upalnej aury na boisku asfaltowym. Duża frekwencja towarzyszy również „wakacyjnym wesołym podwórkom” zorganizowanych na placach zabaw w Gromcu, przy OSP Libiąż, Pod Jaworem i boisku przy Zespole Szkół w Żarkach. Spotkania są okazją do znakomitej zabawy, sprawdzeniu się w konkurencjach sprawnościowych, a dla najlepszych także okazją do zdobycia nagród. Młodzi artyści mogą rozwijać swoje talenty podczas plenerowych warsztatów i zabaw plastycznych, jak również zajęć świetlicowych. Sportowcy sprawdzili swoje umiejętności w ramach letnich igrzysk w Gromcu i Libiążu, turniejów tenisa stołowego, siatkówki i unihokeja w Żarkach, a także siatkarskiego w Kosówkach.

Powodzeniem cieszą się również wycieczki. Ich uczestnicy podczas wizyty w Parku Miniatur w Inwałdzie mogli w krótkim czasie podziwiać w pomniejszeniu najbardziej charakterystyczne miejsca z całego świata. Podczas wycieczki do Krakowa zwiedzili smoczą jamę na Wawelu, udali się w rejs statkiem po Wiśle oraz odwiedzili Park Edukacji Rozwojowej.

Zawody wyciskania sztangi leżąc, turniej siatkówki, mecz piłkarski pomiędzy oldbojami i obecną drużyną LKS Żarki, a także konkursy sprawnościowe dla rodzin i dzieci towarzyszyły udanemu Festynowi Rodzinnemu w Żarkach, który podsumowała zabawa taneczna z zespołem „Allados Trio”. W Libiążu można było się bawić przy muzyce serwowanej na żywo przez zespół „Dejavu” podczas imprezy „Muzyczna sobota” na terenie MORS. Druga część wakacji z LCK upłynie pod znakiem równie interesujących wydarzeń.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.