Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Polonia Bytom wygrała turniej Barbórka Cup 2009

Sześć drużyn stanęło 12 grudnia w szranki, w libiąskim Halowym Turnieju o Puchar Prezesa Południowego Koncernu Węglowego S.A. Tego dnia grali ze sobą chłopcy z rocznika 2000.

Ceremonia rozpoczęcia Turnieju BarbórkaCup '09 / Fot. Rajmund MitorajW rywalizacji prowadzonej systemem "każdy z każdym" uczestniczyły uznane kluby: Polonia Bytom, Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, Hutnik Kraków, Piast Cieszyn oraz Janina Libiąż. Gospodarze spisali się bardzo dobrze w uznanym gronie i zajęli ostatecznie trzecie miejsce, ustępując jedynie Polonii Bytom i Zagłębiu Sosnowiec.

- Gościem specjalnym naszego turnieju był Arkadiusz Głowacki, reprezentant Polski i kapitan Wisły Kraków. Pojawił się on na specjalne zaproszenie Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż, która przy okazji tego właśnie turnieju oficjalnie zainaugurowała swoją działalność - wyjaśnia współorganizator imprezy Dawid Chylaszek. Piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski wziął udział w ceremonii wręczenia nagród. Równie chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć ze swoimi fanami.

Arkadiusz Głowacki podczas wręczania nagród / Fot. Rajmund Mitoraj- Cieszy nas, że pomysł zorganizowania turnieju barbórkowego spotkał się z dużą przychylnością prezesa Południowego Koncernu Węglowego oraz burmistrza Libiąża. Tą imprezą, która w zamyśle ma być cykliczna, chcieliśmy wpisać się w obchody górniczego święta, które jest ważnym wydarzeniem w naszej gminie. Na nasze zaproszenie odpowiedziały najlepsze śląskie kluby, co bez wątpienia podniosło rangę i poziom zawodów. Nieocenionym był także przyjazd do Libiąża Arkadiusza Głowackiego, którego obecność była dla kibiców i młodziutkich piłkarzy biorących udział w turnieju nie lada gratką. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i osobom, na których wsparcie mogliśmy liczyć przy organizacji - podsumował Hubert Szumniak, współorganizator i trener Janiny Libiąż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.