Facebook Google+ Twitter

Libiąż pomaga Patrykowi

Oriflame i Przedszkole Samorządowe nr 2, przy współpracy z Libiąskim Centrum Kultury, przeprowadzili wspólnie akcję charytatywną na rzecz Patryka Chełczyńskiego.

Znakomicie przygotowane Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z PS nr 1 w Libiążu / Fot. Paweł SalawaW gościnnych murach LCK 12 stycznia zgromadziło się wiele osób, którym nie jest obojętny los młodego libiążanina. W czerwcu 2008 Patryk bohatersko ruszył na ratunek tonącemu koledze, za co zapłacił własnym zdrowiem. Po dziś dzień wymaga kosztownej rehabilitacji, która co na szczęście przynosi efekty. - Patryk uśmiecha się, reaguje na bodźce zewnętrzne. To jest możliwe także dzięki Państwa szlachetności. Za ten Wasz dar serca w imieniu Patryka i jego rodziny składam wyrazy wdzięczności - podziękował Wiceburmistrz Libiąża Jarosław Łabęcki.

Ta inicjatywa pomocy libiąskiemu bohaterowi to pomysł Małgorzaty Budniak i jej córki Marty Budniak-Rozmus z firmy Oriflame. Wszyscy uczestnicy akcji zakupili cegiełki, z których dochód wspomógł leczenie Patryka, a dodatkowo mieli okazję wylosowania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów: Firmę Oriflame - M. Budniak, M. Budniak-Rozmus, Salon Fryzjerski - Paweł Mizołek, „Świat Paznokci” - Joanna Nowak, Sklep „Anetka” - Aneta Zimna, Sklep „Magic Sport” - Paweł Budniak oraz Genowefę i Wiesława Koniecznych.

Atrakcją spotkania były Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Libiążu, przygotowane przez Mariolę Bacę. Odbył się także kiermasz prac plastycznych, który przeprowadzili wolontariusze Powiatowego Zespołu Szkół nr 8 w Chełmku na czele z Sylwią Sajak, Beradettą Sędrak-Legut i Anną Cepielą-Babińską. Ogółem na rzecz Patryka Chełczyńskiego uzbieraliśmy kwotę 5400 zł, za które zakupiliśmy 72 godziny rehabilitacji - podsumowała Małgorzata Budniak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.