Facebook Google+ Twitter

Libiąż przeżył najazd owczarków

Libiąż po raz pierwszy gościł miłośników i hodowców owczarków niemieckich. Do miasta zjechali wystawcy z całej Polski, którzy zaprezentowali 67 psów, zarówno owczarków krótkowłosych, jak i długowłosych.

Randa w środku / Fot. Joanna MadejLibiąscy hodowcy Jacek i Mateusz Szumniak byli inicjatorami zorganizowania w Libiążu I Charytatywnej Wystawy Owczarków Niemieckich. Przy wsparciu organizacyjnym Libiąskiego Centrum Kultury, impreza odbyła się 6 września na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Solidarności 1980. Libiąż po raz pierwszy gościł miłośników i hodowców owczarków niemieckich. Do miasta zjechali wystawcy z całej Polski, którzy zaprezentowali 67 psów, zarówno owczarków krótkowłosych, jak i długowłosych.

 / Fot. Joanna MadejZwierzęta prezentowały swoje umiejętności na tzw. "ringu", gdzie sędzia Adam Gajos oceniał je pod kątem ich anatomii i kondycji fizycznej. Każdy z czworonogów rywalizował o miano najlepszego psa i suki w następujących klasach wystawowych: baby (3-6 miesięcy), szczeniąt (6-9 miesięcy), młodzików ( 9-12 miesięcy), młodzieży (12-18 miesięcy), juniorów (18 – 24 miesięcy) i otwartej (od 24 miesięcy).

Alex z właścicielem / Fot. Joanna MadejTytuł najlepszego psa w tzw. "porównaniu" przyznano suce Randa z hodowli "WALD - DINGO" Waldemara Pypłacza, zaś tytuł najlepszego psa całej wystawy przypadł Alexowi Jacka Kapusty. Zwycięzca, wspólnie z psem Hektorem, zaprezentowali umiejętność z zakresu szkolenia IPO oraz PO podczas pokazu posłuszeństwa oraz aportowania na komendę.

Podczas imprezy kwestowano na rzecz Fundacji Pro Animals z Chrzanowa, która ratuje bezdomne zwierzęta. - Zwycięzcą był tak naprawdę każdy pies, który wziął udział w wystawie, gdyż za każde miejsce przyznawano okolicznościowe nagrody. Cała impreza przebiegała w formie pikniku niedzielnego, więc myślę, że każdy obecny miło spędził czas – podsumował Jacek Szumniak, właściciel owczarków z hodowli „Z Szacht libiąskich”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Po psach na ring wypuścić właścicieli aby się wykazali swoją zwinnością i mądrością to byłaby super atrakcja wystawy i oglądający by mieli niezłą zabawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra relacja, pięknie wytrenowane owczarki, ostatni raz widziałam takie "cuda" na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Białymstoku -> niesamowite zwierzęta, które pomagają swoim właścicielom w polepszaniu kondycji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.