Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22763 miejsce

Libiąż. Rodzinne przedszkole Dreptusie

Wbrew obiegowym opiniom pierwsze prywatne przedszkole w Libiążu, nie jest drogie, a dzieci mają w nim znakomitą opiekę i rozwijają się szybciej od rówieśników.

Wspólna fotografia przedszkolaków i kadry placówki / Fot. Paweł SalawaJest najmniejszą placówką oświatową w gminie Libiąż. Uczęszcza do niego obecnie 24 dzieci, nad którymi stale czuwa wykwalifikowany personel. Od października 2011 roku funkcjonuje Niepubliczne Przedszkole „Dreptusie” zlokalizowane w Libiążu przy ul. Paderewskiego 6, a mówiąc dokładniej w środkowym, niebieskim wieżowcu na osiedlu Flagówka.
Placówka została założona przez firmę Centrum Edukacyjne ABC z Libiąża, której właścicielem jest libiążanka Renata Kowalska. Część pieniędzy na wyposażenie przedszkola udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Otwarcie przedszkola wymagało wielu zabiegów. Bardzo pomogły mi w tej materii władze gminy Libiąż, gdyby nie one z pewnością nie udałoby się przedszkola uruchomić tak szybko – mówi dyrektor przedszkola Renata Kowalska, nauczyciel dyplomowany kształcenia zintegrowanego z 23 - letnim stażem pracy z dziećmi.
Placówka spełnia wszystkie normy stawiane przez różnego rodzaju instytucje nadzorujące. Realizuje podstawę programową
wychowania przedszkolnego, posiada wpis do Ewidencji Placówek Oświatowych Gminy Libiąż, a nadzór nad nim sprawuje Kuratorium i Miejski Zespół Administracyjny w Libiążu.
Codzienne zajęcia odbywają się w dwóch ładnych, kolorowych, klimatyzowanych salach, stylizowanych na pokoje dzieci. Oczywiście toaleta i wszystkie meble są dostosowane do potrzeb najmłodszych. Przedszkole wyposażone jest w wiele atrakcji dla dzieci m.in. nowoczesne wyposażenie multimedialne z tablicą interaktywną, basen kulkowy, zjeżdżalnie, trampoliny, zabawki edukacyjne i ciekawe gry planszowe. Placówka korzysta z usług firmy cateringowej, ale posiada swoją kuchnie przystosowaną do przygotowywania drobnych posiłków. Menu posiłków jest ustalane z dietetykiem.
- Pełnimy funkcję placówki dla dzieci młodszych. Aktualnie uczęszcza do nas 24 dzieci. Zajęcia dla nich prowadzimy w dwóch grupach, w pierwszej z nich dla dwu i pół oraz trzylatków oraz w drugiej grupie cztero i pięciolatków – tłumaczy dyrektor placówki.
To co najlepiej charakteryzuje „Dreptusie” to ścisła współpraca z rodzicami. Rodzaj posiłków dla najmłodszych, data wakacyjnego postoju przedszkola i wszystkie bieżące sprawy są codziennie konsultowane z prawnymi opiekunami.
- Jesteśmy bardzo elastyczni, dostosowujemy się do potrzeb i oczekiwań rodziców. Codziennie informujemy o postępach ich pociech. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego naszego przedszkolaka – nadmienia Renata Kowalska.
W przedszkolu każdego dnia dla dzieci odbywają się półgodzinne lekcje języka angielskiego w dwóch grupach. Są też zindywidualizowane zajęcia logopedyczne z dalszymi wytycznymi dla rodziców. Dzieci poznają elementy poprawnej obsługi komputera poprzez gry edukacyjne. Bajkoterapia to z kolei poobiednie zajęcia kształtujące wyobraźnię, uspokajające i wyciszające dzieci. Nie brakuje też tradycyjnych zabaw integracyjnych z elementami tańca i śpiewu.
Specyfika „Dreptusiów” polega także na wspólnym świętowaniu wyjątkowych dni w roku. Oprócz Dnia Kobiet, Dziecka, Mamy i Taty, święta Babci i Dziadka, Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, dzieci wesoło przeżywają Halloween, andrzejki, dzień chłopaka, a nawet walentynki.
Wbrew plotkom, opłaty za korzystanie z przedszkola nie są wygórowane. Pobyt do 6 godzin to koszt 290 zł miesięcznie, do 8 godzin to wydatek rzędu 340 zł. Jest też możliwość dopasowania pobytu dziecka do konkretnych potrzeb rodziców. Dzienna stawka żywieniowa, na którą składają się obiad i podwieczorek to zaledwie 5,5 zł. Dokupienie śniadania to zaledwie 1 zł!
Przedszkole nie tylko prowadzi zajęcia stałe dla przedszkolaków. Świadczy również usługi z zakresu opieki dziennej nad dziećmi. Swoje pociechy można bez obaw powierzyć paniom przedszkolankom w każdy czwartek i piątek w godz. 8:00-11:30 oraz według indywidualnych zgłoszeń lub z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 32 225 16 95 lub 797 358 054. Jest też możliwość zorganizowania w placówce na przykład przyjęcia urodzinowego dziecka. – W ramach opieki dziennej prowadzimy też zajęcia adaptacyjne. Można więc w ten sposób sprawdzić czy dziecko jest już gotowe do uczęszczania do przedszkola. Także w nagłych przypadkach, gdy rodzice nie mają z kim zostawić dziecka, chętnie służymy swoją pomocą, nawet w weekendy. Jesteśmy elastyczni również pod względem limitu godzin jak i ilości posiłków w każdej formie pobytu najmłodszych. Nasi pracownicy to absolwenci kierunków pedagogicznych studiów wyższych, więc gwarantujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi – argumentuje pani dyrektor.
To kameralne przedszkole, stwarzające atmosferę domu rodzinnego, otwarte jest codziennie w dogodnych dla wszystkich godzinach od 6:00 aż do 18:00 wieczorem. Cenią je zarówno rodzice jak i najmłodsi.
- W przedszkolu lubię najbardziej panią Anitę i grę „memory” – stwierdza jednoznacznie czteroletni Wiktorek Grabarz.
Najfajniejsze są zabawki – mówi Olusia Kasprzyk (4 l.). Z kolei trzyletnia Emilka Wójcik najbardziej lubi samochodziki.
- Sposób opieki nad dziećmi jest tutaj rewelacyjny. Moja córka jest zadowolona i uśmiechnięta. Bez najmniejszych oporów przychodzi do przedszkola. Myślę, że nie posłałbym ją nigdzie indziej – opiniuje Łukasz Adamczyk, tata trzyletniej Nicolki.
Podobne zdanie ma również Magdalena Chabinka, mama 4,5-letniej Marcelinki. – Jej się tu podoba, a zadowolone dziecko to jeszcze bardziej zadowolony rodzic. Widzę różnicę w rozwoju mojego dziecka w porównaniu z rówieśnikami.
Wszystkich zainteresowanych uczęszczaniem do Niepublicznego Przedszkola Dreptusie w Libiążu zapraszamy osobiście pod adres na ul. Paderewskiego 6, na stronę internetową www.przedszkole-dreptusie.com.pl, jak również do kontaktu telefonicznego 504 264 834.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.