Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Sekcja Nordic Walking świętuje pierwsze sukcesy

Znakomicie spisali się reprezentanci sekcji Nordic Walking Libiąskiego Centrum Kultury podczas zawodów w tej dyscyplinie sportu zorganizowanych 10 października w Chrzanowie.

Imprezę pod nazwą Puchar Ziemi Chrzanowskiej w Nordic Walking zorganizował PMOS Chrzanów wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Ochotniczą Strażą Pożarną w Chrzanowie. Wszyscy zawodnicy sekcji Nordic Walking LCk przywieźli z Chrzanowa medale / Fot. Libiąskie Centrum Kultury- Po raz pierwszy mieliśmy możliwość sprawdzenia się z kijkami w imprezie nordic walking mającej formę wyścigu. Nasza dotychczasowa działalność miała głównie formę rekreacyjną. Skupialiśmy się na zajęciach stałych i okolicznościowych imprezach. Regularne treningi przy nieco mniejszej formie intensywności i tak dały znakomity rezultat – mówi instruktor Nordic Walking w LCK Paweł Salawa.
Zawody odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Start i metę wyścigu zlokalizowano przy Zespole Szkół nr 2, a półmetek trasy liczącej 6 kilometrów był na wale zalewu Chechło. Sześcioro reprezentantów sekcji LCK bardzo mocno zaakcentowało swój udział w imprezie zdobywając trzy puchary i sześć medali. W najmłodszej kategorii wiekowej poniżej 20 lat, Renata Domanus, będąca drugą najmłodszą zawodniczką w imprezie ,uplasowała się na drugim miejscu. W kategorii 20-35 lat Puchar Starosty Chrzanowskiego zdobył Paweł Salawa. W kategorii 36-50 lat Puchar Posła Ziemi Chrzanowskiej Roberta Maciaszka zdobyła Dorota Dereszowska, a trzecie miejsce zajęła Marta Kwiatkowska. Wśród osób w wieku 51-60 lat brązowy medal za trzecie miejsce zdobyła Grażyna Jochymczyk.
W najstarszej kategorii wiekowej powyżej 61 lat bezapelacyjnie tryumfowała, zdobywając Puchar Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Krakowie, Alfreda Klonowska.
Libiążanie nie dość, że zdobyli komplet medali, to jeszcze mieli szczęście w losowaniu nagród spośród wszystkich uczestników zawodów. Marta Kwiatkowska i Grażyna Jochymczyk wylosowały kije do nordic walking,.
Wszystkich, którzy chcą odnosić podobne sukcesy lub po prostu interesuje ich tylko rekreacyjna forma zajęć serdecznie zapraszamy na zajęcia stałe LCK w każdy wtorek o godz. 9:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.