Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Spotkanie z miłośniczką fotografii i górskich wędrówek

- W góry idzie się tylko raz, a potem tylko się do nich wraca – takie motto towarzyszy Barbarze Alexandrze Lichtblau-Zakrzańskiej, która gościła 18 lipca br. w Libiąskim Centrum Kultury, gdzie opowiedziała o swoich pasjach związanych z górskimi wędrówkami we włoskie Dolomity.

Barbara Alexandra Lichtblau-Zakrzańska / Fot. Paweł SalawaPani Barbara to podróżnik i fotograf, która pasją górskich wędrówek zaraziła się w dzieciństwie. – Wychowałam się w Bielsku-Białej i zawsze chciałem chodzić po górach. Niestety, tej pasji nie podzielali moi bracia, a na samotne wyprawy nie miałam pozwolenia – komentuje.

Czas na realizację marzeń z dzieciństwa przyszedł po odchowaniu córek. Barbara Alexandra Lichtblau-Zakrzańska zakochała się we włoskich Dolomitach, dokąd ma stosunkowo niedaleko z Wiednia, w którym mieszka i pracuje. A że bardzo chciała uwiecznić urzekające ją widoki, to zafascynowała się również fotografią.

Gdy tylko ma czas wolny od pracy udaje się w swoje ukochane góry. Często śpi w plenerze tylko po to, by nad ranem uchwycić na zdjęciach niezwykłe, jak sama podkreśla, wschody słońca.
Efektem jej wędrówek są znakomite fotografie, które można podziwiać pod internetowym adresem raynette.interia.pl. Uczestnicy spotkania w Libiążu, zorganizowanego przez LCK i Grupę Fotograficzną „Focus”, zachwycili się nie tylko kapitalnymi zdjęciami, ale również fascynującymi wspomnieniami z górskich wędrówek.

- Fantastyczny pokaz pięknych fotografii i opowieści - trafnie podsumował fascynujące spotkanie w LCK Krzysztof Cichocki z LGF Focus.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.