Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Świąteczna integracja

Po raz drugi w historii Przedszkole Samorządowe nr 2 jako jedyna z placówek oświatowych w gminie Libiąż, przystąpiło do ogólnopolskiej akcji "Choinki Nadziei" organizowanej przez Fundację "Arka".

Uczestnicy integracyjnego spotkania w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Libiążu / Fot. Paweł SalawaInicjatywa, której głównym celem jest integracja z osobami niepełnosprawnymi, polega na przygotowaniu świątecznego programu artystycznego wraz z przekazaniem instytucjom pomocy prawdziwych, przyozdobionych choinek.

Na przedświąteczne spotkanie przygotowane przez Jolantę Januszkiewicz i Małgorzatę Budniak, zawitali w dniu 21 grudnia br. do PS nr 2 zaproszeni pensjonariusze Fundacji im. Brata Alberta w Libiążu wraz z kierownikiem panem Piotrem Świstakiem oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie z panią wicedyrektor Mariolą Pikoń.

- Obie choinki, które przekazaliśmy zaprzyjaźnionym z nami placówkom zajmującym się pomocą osobom niepełnosprawnym, przyozdobiły dzieci z grup VII i VIII naszego przedszkola - relacjonuje Jolanta Januszkiewicz. - Program artystyczny to już dzieło przedszkolaków pod kierunkiem pani Jolanty Bacy.

Wystawione przez najmłodszych jasełka spodobały się uczestnikom spotkania nie tylko z uwagi na oryginalne stroje pastuszków, aniołków, gwiazdek, trzech króli i innych biblijnych postaci, ale przede wszystkim ze względu na znakomite przygotowanie dzieci, które znakomicie zapamiętały kwestie przypisane do każdej postaci. Nie zabrakło również układów tanecznych i wspólnego śpiewania kolęd i pieśni w tematyce świątecznej.

Fundacja "Arka" w tym roku już po raz szósty organizuje tą świąteczną akcję. Tym razem patronuje jej pan Marian Pigan - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. "Choinki nadziei" promują wolontariat wśród młodych ludzi, kształtując w nich
szlachetne i otwarte postawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.