Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9455 miejsce

Libiąż Świętemu Janowi Pawłowi II

Mieszkańcy gminy Libiąż pamiętają o Papieżu Polaku przy okazji wszystkich rocznic papieskich. Także z okazji kanonizacji nie mogło zabraknąć interesujących wydarzeń kulturalnych związanych z jego pontyfikatem.

Krzysztof Bigaj, jak sam się zapowiedział "Błogosławiony między niewiastami" w koncercie Poezji Karol Wojtyły w Libiążu / Fot. Paweł SalawaJuż od 14 kwietnia do 7 maja br. na terenie Placu przy ul. 1 Maja w Libiążu można oglądać plenerową ekspozycję pt: „Wadowickie Spotkania z Janem Pawłem II”. Kumulacją libiąskich obchodów Kanonizacji było niezwykłe spotkanie w Libiąskim Centrum Kultury związane z bogatą twórczością Karola Wojtyły.
Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Libiążu pod kierunkiem Izabeli Zatyki – Świstak przedstawili spektakl na podstawie dramatu Karola Wojtyły pt. “Przed sklepem jubilera”. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała również papieskich wierszy w muzycznej interpretacji Krzysztofa Bigaja.
- Karol Wojtyła oprócz kapłańskiego serca, duszpasterskiego zapału i naukowego umysłu miał również artystyczną duszę. Był aktorem, poetą i dramaturgiem. Dzięki pozostawionym przez niego utworom literackim możemy poznać jego niezwykłą wrażliwość na otaczającą go rzeczywistość, naznaczoną tyloma pięknymi, ale i dramatycznymi momentami w życiu osobistym i w historii Polski – opisuje artysta.
W pięknym koncercie K. Bigaja wspierały przy fortepianie Wioletta Fluda, na wiolonczeli Monika Gernot, a wokalnie Magdalena Kania.
Uroczystość ku czci Jana Pawła II była świetną okazją do nagrodzenia dzieci i młodzieży za udział w konkursach o tematyce Papieskiej ogłoszonych przez Libiąskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną.
Na konkurs plastyczny LCK pt.„Jan Paweł II - Święty” wpłynęło 65 prac. Wśród przedszkolaków najwyżej oceniono pracę Paulinę Kaszubę z Przedszkola Samorządowego nr 1, a wyróżnienia otrzymały Katarzyna Biśta i Zofia Ostapowicz z Przedszkola Samorządowego nr 1, a także Oliwia Pogorzelska z Przedszkola Samorządowego nr 2. W kategorii uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęła Aleksandra Wojciechowska z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z oddz. Integracyjnymi w Libiążu, II miejsce Emilia Klocek z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z oddz. Integracyjnymi w Libiążu, a III miejsce Patrycja Zając z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gromcu. Wyróżnienie otrzymały Martyna Turakiewicz z Zespołu Szkół w Żarkach i Anna Pałka z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z oddz. Integracyjnymi w Libiążu. W Kategorii uczniów klas 4-6 I miejsce otrzymała Gabriela Mańka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gromcu, II miejsce Weronika Bębenek z Zespołu Szkół w Żarkach, III miejsce Wiktoria Cyganik z Zespołu Szkół w Żarkach, a wyróżnienie Natalia Rutkowska z Zespołu Szkół w Żarkach. Pokonkursową wystawę prac wraz wystawę filatelistyczną „Oblicza Jana Pawła II – Polaka” autorstwa Edwarda Iwaniaka można podziwiac w Libiąskim Centrum Kultury do 10 maja br.
Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu z okazji kanonizacji Papieża Polaka zorganizowała konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Jan Paweł II – człowiek i święty” skierowanego dla młodzieży gimnazjalnej. Prace, które wpłynęły na konkurs oceniła komisja w składzie: Ks. Paweł Król z parafii pw. Św. Barbary w Libiążu, Monika Czubin, plastyk i specjalista animacji komputerowej i Aneta Gwóźdź – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jej werdyktem I miejsce zajęła Weronika Wojtasik z Gimnazjum nr 1 w Libiążu,
II miejsce – Klara Piotrowska z Gimnazjum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu, a III Adrian Woźniak z Gimnazjum nr 1 w Libiążu. Dyplomy i nagrody za udział otrzymali ponadto Antonina Chechelska, Agnieszka Gądek i Julita Szostek z Gimnazjum KSW w Libiążu, a także Karol Bakalarz, z Gimnazjum nr 1 w Libiążu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.