Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Trzeci rok programu OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu realizuje od 2010 r. projekt systemowy „Rozwój aktywnych form integracji w gminie Libiąż", dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez realizację kontraktów socjalnych oraz programu aktywności Lokalnej wśród osób będących beneficjentami pomocy społecznej oraz ich otoczenia w Gminie Libiąż.
- Nastawiamy się na rozwój osób i całych rodzin mieszkających na terenie naszej gminy. W myśl motta „Człowiek najlepsza inwestycja” w naszych działaniach dążymy do rozwoju kompetencji, zmiany postaw i zapobiegania wykluczeniu społecznemu – wyjaśnia Mariusz Lipski z Klubu Integracji Społecznej libiąskiego OPS.

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej mogą korzystać porad specjalistów. W ramach kontraktów socjalnych potrzebujący mogą wziąć udział w warsztatach aktywizacji zawodowej, prowadzenia gospodarstwa domowego, czy zajęciach wzmacniających kompetencje psychospołeczne i wychowawcze. Ponadto mogą spotkać się z mediatorem, który pomoże rozwiązać konflikty rodzinne oraz prawnikiem w ramach porad z zakresu prawa pracy i rodzinnego. Beneficjenci mogą odbyć kursy komputerowe, wziąć udział w atrakcyjnych wyjazdach integracyjno-edukacyjnych i piknikach rodzinnych. Mogą też skorzystać z wsparcia asystenta rodzinnego.

Program Aktywności Lokalnej poprzez warsztaty motywacyjno – integracyjne oraz kompetencji psychospołecznych służy wzmacnianiu umiejętności rozwiązywania problemów i współpracy w grupie, uczy kreatywnego myślenia, wzmacnia poczucie własnej wartości. Na warsztatach animacji lokalnej można rozwinąć motywacje do podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej. W ramach działań środowiskowych PAL odbywają się spotkania ze specjalistami, a także osobami działającymi na rzecz społeczności, organizowane są imprezy środowiskowe promujące pozytywne wzorce postaw i zachowań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.