Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Udane ferie z Libiąskim Centrum Kultury

Ponad pół tysiąca dzieci wzięło udział w "Akcji Zima", zorganizowanej przez Libiąskie Centrum Kultury w ramach tegorocznych ferii zimowych.

Alternatywny kulig był okazją do powetowania sobie braku zimowej aury / Fot. Paweł SalawaW Libiążu najmłodsi mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w zajęciach plastycznych „Zima jest wśród nas”, przygotowali też maski karnawałowe na mający ich czekać bal. Odwiedzili też basen kryty „Aqua Planet” w Trzebini, obejrzeli seans filmowy „Dzwoneczek i uczynne wróżki”, spotkali się na lodowisku w Wadowicach z Mistrzem Polski w łyżwiarstwie figurowym Przemysławem Domańskim. W LCK odbywała się także "Zimowa Galeria Tańca", w ramach której wicemistrzowie Polski w tańcach towarzyskich uczyli podstawowych kroków tanecznych. Wiele ciekawych zabaw czekało podczas zimowego wesołego podwórka: rozegrano m.in. miniturniej hokeja, odbył się mecz piłki nożnej na śniegu, wyścigi na popularnych "jabłuszkach" i "wielkich piłkach skoczkach". Wiele frajdy sprawiło dzieciom zjeżdżanie z górki na wspomnianych wcześniej "zjazdowych jabłuszkach", a po tych szaleństwach można było ogrzać się przy przygotowanym ognisku.

W ramach zajęć świetlicowych rozegrano także turnieje piłkarzyków stołowych i gier stolikowych. W dwóch kategoriach wiekowych toczyła się rywalizacja przy stole z piłkarzykami. Więcej emocji dostarczyły rozgrywki wśród młodzieży, gdzie aż trzy drużyny legitymowały się identycznym bilansem punktowym i o końcowym tryumfie Adriana Plewki i Bartka Znaleźniaka zdecydował lepszy bilans strzelonych bramek. Drugie miejsce w turnieju zajęli bracia Mateusz i Marcin Zamarlikowie, a trzecie Tomasz Zapór i Dominik Polanek. Wśród dzieci najlepsi okazali się Paweł Rutkowski i Miłosz Żaliński, drugie miejsce zajęła Olga Żalińska w parze z Adrianem Woźniakiem, a trzecie braterski duet Adrian i Łukasz Znaleźniakowie.

Rywalizacja turniejowa toczyła się także na szachownicach w grze w popularne warcaby. Najlepszymi zawodnikami okazali się Kamila Borowa, Emilia Dziadowiec i Kacper Furman.
W grach planszowych najlepszy był Adrian Woźniak, przed Martyną Kurzak i Kamilą Borową.
Sześciolatkowie Paweł Ciuba i Bartek Ziemba byli najmłodszymi uczestnikami turnieju tenisa stołowego, rozegranego 7 lutego w LCK w ramach Akcji Zima. W starciu z pozostałymi uczestnikami turnieju chłopcy nie mieliby większych szans, dlatego rozegrali między sobą mecz i otrzymali za to upominki. Rywalizacja na poważnie toczyła się systemem każdy z każdym w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród 11-latków najlepszy okazał się Adrian Woźniak, przed Kacprem Korbą i Miłoszem Żalińskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.