Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Udane ferie z Libiąskim Centrum Kultury

Ciekawie, pożytecznie, twórczo, rekreacyjnie i wesoło spędzili ferie najmłodsi, którzy skorzystali z oferty Libiąskiego Centrum Kultury. Na bogaty program atrakcji złożyły się warsztaty, zajęcia plastyczne, interesujące wyjazdy, turnieje sportowe, gry, zabawy, quizy, przestawienia teatralne i projekcje filmów animowanych.

W Libiążu pierwszego dnia zimowego wypoczynku dzieci gościły w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Libiąż Wielki, gdzie miejscowi strażacy opowiedzieli o swojej pracy i zademonstrowali sprzęt pożarniczy. Dzięki uprzejmości Libiąskiej Grupy Ratownictwa Medycznego najmłodsi mieli okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz uczestniczyć w pokazowej akcji ratowniczej.

Na zajęciach plastycznych powstały walentynkowe laurki i serduszka, a także domki z kartonu. Odbyły się turnieje gier stolikowych, ping-ponga, piłkarzyków stołowych, a także gry i zabawy na śniegu. Tradycyjnie podczas karnawału nie mogło zabraknąć balu, na który dzieci przebrały się w postacie z bajek, komiksów, filmów animowanych, a nawet gier komputerowych.

Ciekawostką były zajęcia brazylijskiej sztuki walki z elementami tańca. Trening pozwolił dzieciom na poznanie podstaw tej dyscypliny, a także nauczył kilku elementów gimnastycznych.

Wiele atrakcji czekało podczas wycieczek. W Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie uczestnicy odwiedzili strzelnicę, gdzie otrzymali na pamiątkę łuski po nabojach i tarcze strzelnicze, poznali zakres obowiązków policjantów na poszczególnych stanowiskach pracy, zwiedzili areszt, wysłuchali ciekawej prelekcji na temat bezpieczeństwa i uczestniczyli w quizie z nagrodami. W Bielsku – Białej w Studiu Filmów Rysunkowych obserwowali kolejne etapy powstawania bajek, a w Centrum Wspinaczkowym „Totem” mogli powspinać się na sztucznej ściance. Wycieczka do Wadowic była okazją do jazdy na łyżwach na plenerowym lodowisku i obejrzenia trójwymiarowego seansu filmowego „Kot w Butach”. Zimową atrakcją był kulig leśnymi drogami zakończony ogniskiem z kiełbaskami. Spektakl „Jaś i Małgosia” był celem wycieczki do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

W Żarkach dzieciom podczas zimowego wypoczynku towarzyszyły gry i zabawy ruchowe na śniegu połączone z nieodzownym lepieniem bałwanów. Zorganizowano turnieje mini hokeja, tenisa stołowego, piłkarzyków, szachowy oraz gry w gumę, a także konkursy śpiewania, rymowania i kalambury. Odbyła się również zabawa karnawałowa, nauka tańca w stylach „walca angielskiego” i „rock’n’roll’a”. W ramach zajęć plastycznych powstały ozdoby walentynkowe, rysunki o tematyce zimowej, rzeźby z masy solnej. Dzieci odwiedziło również kino objazdowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.