Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Uroczystości na 100-lecie kościoła

6-7 sierpnia odbędą się jubileuszowe uroczystości odpustowe w Parafii Przemienienia Pańskiego, która w tym roku obchodzi 100-lecie konsekracji kościoła parafialnego.

Kościół Przemienienia Pańskiego w Libiążu / Fot. Paweł Salawa- Święto Przemienienia Pańskiego przypada na dzień 6 sierpnia, dlatego w tym dniu będzie obowiązywał niedzielny porządek mszy świętych (tj. 7, 9, 11, 12.30 i 18) – wyjaśnia proboszcz Stanisław Marchewka.

Główne uroczystości przewidziano na niedzielę 7 sierpnia, a ich najważniejszą częścią będzie uroczysta suma odpustowa o godz. 11, koncelebrowana przez metropolitę krakowskiego arcybiskupa Stanisława Dziwisza oraz pochodzącego z Libiąża Biskupa Jana Zająca. W tej mszy wezmą też udział księża wywodzący się z Libiąża, a także wikariusze, którzy pełnili posługę kapłańską w Parafii Przemienienia Pańskiego. Po mszy świętej przewidziano błogosławieństwo jubileuszowych małżeństw, procesję eucharystyczną, odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy, a także pamiątkowego głazu z tekstem homilii Jana Pawła II, oznaczającego umiejscowienie parafii na Szlaku Miejsc Papieskich.

Czytaj także: Rowerzyści na szlaku miejsc papieskich

O godz. 19 na placu przed kościołem zagra znana i lubiana szczególnie przez najmłodszych „Arka Noego”. Na tym nie skończą się jednak wydarzenia związane z jubileuszem parafii. Tydzień później, w niedzielę 14 sierpnia, o godz. 19 odbędzie się koncert średniowiecznej muzyki organowej. W niedzielę 21 sierpnia o godz. 19 odbędzie się z kolei koncert wokalno-muzyczny z udziałem kilkunastu chórzystów na czele z duetem Anną i Piotrem Ciułą, którzy wykonają m.in. specjalnie skomponowany na uroczystość 100-lecia konsekracji kościoła utwór „Sto”.

Współorganizatorem uroczystości jubileuszowych Parafii Przemienienia Pańskiego jest Urząd Miejski w Libiążu i Libiąskie Centrum Kultury.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.