Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

589 miejsce

Libiąż. Uśmiech dzieci na nowych placach zabaw

Zjeżdżalnia z mini ścianką wspinaczkową, karuzele, huśtawki, piaskownice, zwięrzęta na sprężynach. Całość ogrodzona i wyłożona bezpieczną nawierzchnią. Tak odnowione miejsca dla dzieci oddano w lipcu do użytku w Libiążu

Nadia Kłeczek, Nataniel i Tumoteusz Rus na odnowionym placu zabaw przy ul. Słowackiego / Fot. Paweł SalawaSymbolicznego otwarcia tych atrakcyjnych miejsc dokonał osobiście Burmistrz Libiąża Jacek Latko w towarzystwie nie mogących się doczekać najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wydarzeniom towarzyszyła duża frekwencja.
- Dzieci będę miały udane wakacje. Wreszcie zyskały bezpieczne miejsce do zabawy – chwali plac zabaw przy ul. Urzędniczej Anna Majka, która na otwarcie przyszła z córką Alicją. - Najfajniejsza jest tutaj "wspinaczka ze zjeżdżalnią. Na pewno będę tutaj często przychodzić – dodała Alicja.
Dziesięcioletni Marcin Zawiejski podsumował: - Jest tu bardzo fajnie i kolorowo, najlepsza jest huśtawka "koło". Mieszkam blisko więc będę tu codziennie.
Zadanie pn.: „Zagospodarowanie terenu przy ul. Urzędniczej w Libiążu - plac zabaw, teren rekreacji i wypoczynku"obejmowało m.in. niwelację terenu, uzupełnienie ziemi, wykonanie rolowanej nawierzchni trawiastej wykonanie bezpiecznej nawierzchni pod urządzeniami i na boisku do gry w koszykówkę, zabudowę wyposażenia boiska, uzupełnienie wyposażenia placu zabaw, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, ogrodzenie terenu placu zabaw. Roboty budowlane wykonała firma F.U.H. WALEK Dariusz Waligóra z Żarek. Koszt inwestycji wyniósł 150 tysięcy złotych.
Prawdziwą metamorfozę przeszedł plac zabaw przy u. Słowackiego. Wprawdzie obiekt powstał w 2008 r. dzięki akcji „Place zabaw - Muszkieterowie" zorganizowanej przez zrzeszenie przedsiębiorców marek Intermarché i Bricomarché, ale wymagał gruntownego odświeżenia. Zamontowano nowe urządzenia z bezpieczną nawierzchnią, powstały nowe chodniki i ogrodzenie. Całość kosztowała 110 tysięcy złotych. Obiekt bardzo podoba się dzieciom. – Wcześniej na placu było troszkę nudno, nie było dużej huśtawki, teraz jest ciekawiej i chętniej tu przychodzę – cieszy się 10 letnia Nadia Kłeczek.
- Plac jest teraz bardziej kolorowy i wesoły – dodaje 11 letni Nataniel Rus. Jego młodszy o dwa lata brat spędza na tym placu zabaw wspólnie z kolegami co najmniej 2 godziny dziennie. - Fajnie, że jest wszystko odnowione. Jest ładna trawa i nie ma już błota – podsumował Tymoteusz Rus.
Otwarciu nowych placów zabaw towarzyszyły gry, zabawy i animacje przygotowane przez Libiąskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieciom LCK sponsorowało również watę cukrowa i popcorn, a MBP kolorowe balony.
Nie były to jedyne inwestycje w podobne miejsca na terenie gminy Libiąż. Od strony ulicy Wiosennej ogrodzono również plac zabaw przy ulicy Skalników,. Nowe ogrodzenia powstały też wokół placów przy ulicach Żeromskiego i Waryńskiego w Libiążu oraz przy ulicy Pstrowskiego w Żarkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.