Facebook Google+ Twitter

Libiąż: W kopalni "Janina" zginął górnik

W Libiążu (woj. małopolskie), w kopalni "Janina", zginął górnik. Do tragedii doszło na przenośniku podziemnym, 360 m pod ziemią.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:KopalniaJanina_Libi%C4%85%C5%BC-Moczyd%C5%82o_2006.jpgW wypadku zginął 43-letni górnik, który od 18 lat pracował w górnictwie.
"Jeden z górników obsługujących przenośnik podziemny zauważył, że przez taśmę tego urządzenia ktoś przeleciał. Natychmiast ją zatrzymał" - powiedziała TVN24 Edyta Tomaszewska, rzecznik wyższego urzędu górniczego.

Pomimo próby reanimacji, akcja ratownicza nie zakończyła się powodzeniem. Przyczyn tragedii dochodzić będą inspektorzy z krakowskiego Okręgowego Urzędu Górniczego.

To już szósta ofiara śmiertelna w górnictwie węgla kamiennego w tym roku.

tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

MAGDA   Z
  • MAGDA Z
  • 01.02.2011 11:52

Wczoraj wieczorem około godziny 23 odczułam dosc silny wstrzas odrazu dziwny niepokuj wemnie zagoscił mieszkam w Libiążu wiec moje mysli odrazu uciekły w strone kopalni .Rano potwierdziły sie moje obawy . WSZYSCY OTYM ZACZYNAJA MÓWIC . LIBIĄŻ TO MIASTO GŁÓWNIE UTRZYMUJACE SIE Z GÓRNICTWA. KAZDY WYPADEK JEST BARDZO MOCNO PRZEZYWANY .ZAWSZE PRZED BARBÓRKA COS STAJE TYM RAZEM ROK BYŁ UDANY NIE DO KONCA I WIDAC NE NA DŁÓGO. MOJ MĄŻ RÓWNIEZ JEST GÓRNIKIEM WIEC KARZDE WYJSCIE DO PRACY BUDZI WEMNIE ZANIEPOKOJENIE GDY ZBLIZA SIE GODZINA POWROTU A MAZ SIE SPUZNIA BARDZO SIE BOJE .KOPALNIA W LIBIAZU TO NAJLEPSZA KOPALNIA GDYZ WYSTEPUJE TU NAJMNIEJSZY STOPIEN ZAGROZENIA SPOSRÓD WIELU KOPALN .ALE JEDNAK TO KOPALNIA I ZAWSZE ZOSTAJE TEN NIEPOKÓJ .........

Komentarz został ukrytyrozwiń
anna Kowalska
  • anna Kowalska
  • 01.02.2011 09:25

Dziwne ale w nocy bardzo mocno były odczuwalne wstrząsy , mieszkam w Chełmku i nie wierzę ze to nie ma cos wspólnego.Chełmek lezy tuz obok libiąża.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.