Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2025 miejsce

Libiąż. Wieczór autorski Marii Kubicy

Od wizyty w rodzinnym Libiążu rozpoczęła promocję swojej debiutanckiej książki Maria Kubica. Sentymentalne spotkanie z autorką zorganizowały 16 października Libiąskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.

Autorka podczas podpisywania ksiązek / Fot. Paweł SalawaPani Maria urodziła się w 1947 r. w Libiążu, gdzie spędziła swoją młodość. Od 1997 r. roku mieszka na stałe w Nowej Zelandii. Autorka tworzy pod pseudonimem Maria Stach. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych i podyplomowego Studium z zakresu Socjologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Powieść "Szlak na wyspę szczęśliwości" traktuje m.in. o relacjach rodzinnych, emigracji, przyjaźni i zawiera wiele osobistych wątków dotyczących autorki - zarówno z okresu jej młodości spędzonej w Libiążu jak i emigracji w Nowej Zelandii. To właśnie druga ojczyzna Pani Marii jest tytułową "Wyspą szczęśliwości" jej debiutanckiej powieści.

Podczas spotkania, z epickimi fragmentami książki zapoznała przybyłych Renata Sroczyńska - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu, natomiast uczennice libiąskiego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Kinga Sraga i Weronika Bebak zacytowały zawarte w książce wiersze. Imprezie towarzyszyła również multimedialna prezentacja zdjęć Pani Marii z jej pobytu w drugiej ojczyźnie, a także wystawa fotografii wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, prezentująca uroki Nowej Zelandii.

Nastrojowy wieczór w Libiąskim Centrum Kultury był też okazją do wielu spotkań po latach, wspomnień i nabycia powieści Marii Kubicy z wpisem autorki.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.