Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Wielka impreza z okazji święta najmłodszych

Jedną z największych, jeśli nie największą w Polsce imprezę z okazji święta dzieci zorganizowano 1 czerwca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Solidarności 1980 w Libiążu.

Tak olbrzymia frekwencja towarzyszyła imprezie z okazji Dnia Dziecka w Libiążu / Fot. Paweł SalawaW przygotowanie imprezy włączyły się Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, wszystkie samorządy Powiatu Chrzanowskiego, PMOS Chrzanów i Libiąskie Centrum Kultury.
Ponad półtorej tysiąca dzieci mogło tego dnia korzystać z mnóstwa atrakcji przygotowanych przez policjantów i żołnierzy, wziąć udział w turniejach sportowych, a nawet spotkać się z aktorami popularnego serialu „W-11 – Wydział Śledczy”.

Na stoiskach poszczególnych wydziałów Policji sympatyczni funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy, można było przymierzyć specjalistyczne umundurowanie, obejrzeć wyposażenie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zatańczyły zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego pod kierunkiem Marty Kremer. Swoje wyposażenie i umiejętności demonstrowała VI Brygada Powietrznodesantowa, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Wydział Ruchu Drogowego KWP oraz Komisariat Wodny Policji. Członkowie grupy medycznej OSP Chrzanów uczyli najmłodszych udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci mogły wziąć udział w konkursach plastycznych. Był też test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wraz z pokonaniem toru rowerowego, a także quiz o bezpieczeństwie ogólnym i tor sprawnościowy. Największe wyzwanie czekało najmłodszych na stanowisku VI Brygady Powietrznodesantowej. Tam można było postrzelać do tarcz, zjechać na linie i pokonać zawieszony na drzewach tor linowy.

Ponadto odbyły się egzaminy na kartę rowerową, które zdali wszyscy starający się o ten dokument i akcja znakowania rowerów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu antyterrorystycznego wraz z prezentacją możliwości robota pirotechnicznego. Swoje umiejętności zademonstrowały także psi funkcjonariusze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.