Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Z ekologią za pan brat

XII Wojewódzki Przegląd Przedstawień Ekologicznych „Eko – Wiosna” odbył się 17 maja 2012 r. w Libiąskim Centrum Kultury.

Ta cykliczna impreza niezmiennie ma za zadanie propagowanie wśród dzieci i młodzieży wartości ekologicznych, rozwijanie wyobraźni twórczej w kierunku poszukiwań różnorodnych rozwiązań artystycznych, jako jednej z możliwości rozwoju świadomości ochrony środowiska, rozwijanie wrażliwości estetycznej, inspirowanej wartościami związanymi z ochroną naturalnych dóbr przyrody.

Prezentowane spektakle były adaptacją powszechnie znanych utworów literackich bądź oryginalnym dziełem przygotowanym na konkurs. Konkursowe przedstawienia oceniało jury w składzie: przewodnicząca Aneta Gwóźdź – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu, Agata Jurczak – teatrolog z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Babicach, Bożena Kikla – Kierownik Działu Merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury.

W kategorii dzieci przedszkolnych pierwsze miejsce przyznano grupie „Wesołe Biedronki” z Przedszkola Samorządowego nr 1 z oddziałami Integracyjnymi w Libiążu za przedstawienie pt. „Eko-Kapturek. Grupa została przygotowana przez Katarzynę Bolek-Gręźlikowską i Małgorzatę Jagodę. Z tego też przedszkola dwie osoby otrzymały nagrody indywidualne: Martyna Chojnacka za rolę Eko-Kapturka oraz Mateusz Kosowski za rolę Wilka. Drugą nagrodę wśród przedszkolaków otrzymało Przedszkole Samorządowe nr 2 w Libiążu za „Zebranie na Leśnej Polanie”. Trzecie miejsce zdobyło Miejskie Przedszkole nr 16 w Oświęcimiu „Przygoda niegrzecznej żabki”. Wyróżnienia zdobyły Przedszkole Samorządowe nr 4 w Libiążu za spektakl pt. „Zanieczyszczony las” oraz przedstawienie „Dbajmy o naturę” w wykonaniu Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.