Facebook Google+ Twitter

Libiąż. Z kijkami na jubileusz praw miejskich

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 45-lecia uzyskania przez Libiąż praw miejskich, Libiąskie Centrum Kultury organizuje cykl imprez Nordic Walking pn. „45 km na 45-lecie praw miejskich Libiąża.”

Uczestnicy na trasie 1 z 4 zaplanowanych marszy Nordic Walking z okazji 45 rocznicy praw miejskich Libiąża / Fot. Paweł SalawaNa całość imprezy składają się 4 marsze Nordic Walking na dystansie po 11,25 kilometrów każdy, organizowane każdej pory roku 2014. Pierwszym akcentem tej inicjatywy był marsz 14 czerwca br. ze startem i metą na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Szyjki, gdzie uroczystego rozpoczęcia cyklu dokonał Wiceburmistrz Libiąża Jarosław Łabęcki.
- Kieruję do Was ogromne wyrazy wdzięczności za to, że zechcieliście uczcić przypadający w tym roku jubileusz 45-lecia praw miejskich Libiąża wysiłkiem fizycznym. Gratuluję dobrej kondycji i dziękuję organizatorom i uczestnikom tej wspaniałej inicjatywy – powiedział J. Łabęcki.
Zanim uczestnicy imprezy wyruszyli na trasę, czekała ich jeszcze odpowiednia rozgrzewka w postaci ćwiczeń rozciągających ułatwiających maszerowanie z kijami. Następnie wszyscy uczestnicy dzielnie pokonali dystans 11,25 km wiodący malowniczymi ścieżkami Bobrka, Gromca i Libiąża, w komplecie meldując się na mecie. Tam przy gorącym poczęstunku podsumowano pierwszą z czterech zaplanowanych imprez dla uczczenia 45 rocznicy nadania praw miejskich Libiążowi.

Kolejne marsze Nordic Walking w ramach cyklu „45 km na 45-lecie Praw Miejskich Libiąża” planowane są w Gromcu w sobotę 30 sierpnia o godz. 9:00 ze startem i metą przy świetlicy LCK (ul. Traugutta), w Żarkach w sobotę 17 października o godz. 9:00 (start i meta Dom Kultury, ul. Klubowa 6), a podsumowaniem całego cyklu będzie marsz w Libiążu 20 grudnia (start i meta Libiąskie Centrum Kultury, ul. Górnicza 1). Spośród wszystkich uczestników, którzy pokonają cały dystans co najmniej 3 z 4 organizowanych marszów zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.