Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3483 miejsce

Libiążanin w reprezentacji Polski lekarzy

Jest najlepszym przykładem na to, że sport można pogodzić z nauką

Konsekwencja i systematyczność pozwoliły Wojtkowi Luboniowi skutecznie pogodzić kwestie zawodowe ze sportem / Fot. Prywatne archiwum. W LuboniaWojciech Luboń to znany w Libiążu siatkarz, który osiągnał niemałe sukcesy w plenerowej odmianie tej dyscypliny sportu, a więc popularnej plażówce. Na swoim koncie ma m.in kilkukrotne mistrzostwo Małopolski, a nawet półfinały Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych kadetów i juniorów. Jako student zdobywał medale i wyróżnienia Akademickich Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej, Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w siatkówce halowej, Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w siatkówce plażowej. W tym roku z powodzeniem startował w Mistrzostwach Europy w siatkówce na śniegu, zdobywając m.in w Austriackim Wagrain wysokie 5 miejsce.
- Praktycznie przez całe życie trenowałem siatkówkę w Libiążu pod okiem trenera Mateusza Drabika. Także na studiach udało mi się kontynuować karierę w śląskich klubach siatkarskich – mówi W. Luboń.
Po ukończeniu szkoły średniej Wojciech Luboń podjął studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Wiadomo, że medycyna należy do jednych z najcięższych kierunków studiów, a mimo to zdołał skutecznie pogodzić systematyczną naukę ze sportem.
- Wszystko to zasługa mojego ojca, który sam łaczył pracę lekarza z aktywnym uprawianiem sportu. Był zapalonym kajakarzem i kolarzem. Pasjonowały go również piesze marsze. Nauczył mnie tego samego i zawsze wspierał bym mógł bez przeszkód łączyć obie dziedziny – wyjaśnia.
Libiążanin ukończył sześcioletnie studia medyczne. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z okulistyki, oraz pełni rolę asystenta na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami i zamierza się doktoryzować. Mieszka w Katowicach i w każdy weekend przyjeżdża do rodzinnego Libiąża, gdzie m.in. pełni dyżury w Miejskim Centrum Medycznym, założonym przez jego ojca.
- Z racji obowiązków zawodowych mam coraz mniej czasu na sport, więc praktycznie każdą wolną godzinę pomiędzy dyżurami staram się ćwiczyć na siłowni bądź odwiedzić boisko do siatkówki.
Intensywna kariera naukowa nie przeszkodziła w dalszych sukcesach sportowych. Wojciech zdobył Mistrzostwo Polski lekarzy w siatkówce plażowej, oraz halowej i otrzymał powołanie do reprezentacji Polski lekarzy. Będzie reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata Lekarzy w Mariborze na Słowenii. Siatkówka nie będzie jedyną dyscypliną, w której wystąpi tam libiązanin. Wystartuje jeszcze w konkurencjach lekkoatletycznych: skoku w dal i wzwyż, rzucie młotemi oszczepem, pchnięciu kulą, a także w trójboju siłowym i tenisie stołowym.
- Wojciech Luboń jest bardzo dobrym przykładem na to, że można skutecznie łączyć naukę z aktywnym uprawianiem sportu. Sport uczy m.in. pokory, systematyczności i ciężkiej pracy, które są przydatne w każdej dziedzinie życia. Rodzice często zmuszają dzieci do rezygnacji z treningów na rzecz nauki. Niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie, co najlepiej pokazuje przykład Wojtka – komentuje jego wieloletni trener Mateusz Drabik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.