Facebook Google+ Twitter

Licealiści poczują się jak dyplomaci. Będą rozmawiać o prawach człowieka

"Minorities in focus" to temat przewodni tegorocznej symulowanej sesji ONZ, która rozpocznie się 25 października w Warszawie. 280 licealistów z całego świata będzie rozmawiać między innymi o prawach człowieka, światowym handlu i terroryzmie.

 / Fot. materiały wawmunHistoria Model United Nations jest dłuższa niż samej ONZ. Już w latach 20. studenci Harvardu organizowali symulowane obrady Ligi Narodów. Po
zakończeniu II wojny światowej, gdy powołano ONZ, ta sama grupa studencka postanowiła kontynuować tradycję. Od tamtej pory MUN-y są organizowane nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale w wielu krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

Już za miesiąc odbędzie się kolejna, już szósta, edycja WawMUN. W tym roku po raz pierwszy marszałek Ewa Kopacz wyraziła zgodę na organizację debaty w gmachu Sejmu.

- Pani Marszałek i Kancelaria Sejmu pozytywnie odnoszą się do inicjatyw edukacyjnych, w szczególności uwzględniających zaangażowanie młodzieży. Staraniami Liceum Batorego i Stowarzyszenia Narodów Zjednoczonych w Polsce, przy wsparciu kilkorga warszawskich posłów, udało się przekonać Panią Marszałek, że warto nam zaufać i że WawMUN to wartościowy projekt - w rozmowie z W24 mówi Karolina Partyga, sekretarz generalna przedsięwzięcia.

Aby zostać delegatem, wystarczy zaangażowanie i dobra znajomość angielskiego, który jest oficjalnym językiem konferencji. W tym roku obrady cieszą sie wyjątkowo dużą popularnością, a poza polskimi uczniami pojawią się goście z Turcji, Egiptu, Kolumbii, Wielkiej Brytanii i kontynentalnej Europy.

Obrady odbywają się w ośmiu komitetach, takich jak Rada Bezpieczeństwa, Rada Praw Człowieka, czy Światowa Organizacja Zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.