Facebook Google+ Twitter

Licealiści z Konina pomogli choremu Wiktorowi

- Pomysł na zorganizowanie koncertu dla Wiktorka narodził się... na dworcu - mówią uczniowie z samorządu uczniowskiego II liceum w Koninie, którym udało się stworzyć wspaniałe przedsięwzięcie, aby pomóc choremu chłopcu.

Wiktorek i jego mama / Fot. Agnieszka PawłowskaMłodzież po raz kolejny pokazała, że dobre chęci i praca mogą czynić cuda. Uczniowie z II liceum w Koninie zaprosili na tę imprezę wszystkie szkoły oraz wielu artystów, którzy użyczyli swoich talentów by pomóc. Na scenie wystąpili młodzi raperzy, tancerze oraz soliści. Młodzieży udało się zebrać ponad 2 tysiące złotych.

A wszystko to dla zaledwie dwuletniego Wiktora, u którego tuż po porodzie wykryto naczyniaka jamistego, rozprzestrzeniającego się na twarzy dziecka w zatrważającym tempie. Okropna choroba utrudnia życie, stała się powodem wielu chorób, w tym zakażenia nosa, astygmatyzmu i pogorszenia wzroku. Teraz, po przebytych kilku operacjach, chłopiec wygląda i czuje się lepiej, ale naczyniak nadal zagraża życiu Wiktorka. Jednak, by go leczyć, rodzina dziecka potrzebowała pieniędzy na kosztowne operacje, które wykonywane są w Niemczech.

- Niestety w Polsce nie było to możliwe. Pisałam w tej sprawie do ministra zdrowia (Zbigniewa Religi), ale w odpowiedź nie była satysfakcjonująca. W Polsce wykonuje się takie operacje, ale tylko na małych naczyniakach. Ten okazał się za duży (zakrywa całą lewa stronę twarzy Wiktorka - przyp. red.) - mówi mama Wiktorka, pani Beata Puchalska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.